tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Redakcja bloga postanowiła przeprowadzić śledztwo i przekroczyć drzwi produkcji... Specjalnie dla Czytelników sprawdzamy, jak powstają obrazy ręcznie malowane dla naszego sklepu bimago.pl. Jak długą drogę musi przebyć płótno, aby stało się pięknym obrazem na Twojej ścianie?

Historia Twojego obrazu tak naprawdę nie rozpoczyna się w naszej pracowni, ale od historii człowieka, który ten obraz dla Ciebie namaluje. Powiedzenie mówi, że malarstwo jest milczącą poezją... ale nasi malarze zdecydowanie należą do ludzi otwartych - chętnie dzielili się z nami tajnikami swojej pracy.

Ludzie z pasją

Przy sztalugach w naszej pracowni każdego dnia staje dwanaście osób, których tajną bronią jest pędzel.

Marta pracuje w firmie od sześciu lat. Zapytana o to, co najbardziej lubi w swojej pracy, z rozbrajającym uśmiechem odpowiada, że najbardziej cieszy ją zabawa farbami. Codziennie korzysta z niemal sześćdziesięciu różnych barw. Rozglądając się po jej stanowisku, wszędzie widzimy kolorowe plamy, oddające jej artystyczne usposobienie. Marta z sentymentem opowiada nam historię ze swojego dzieciństwa, kiedy podczas zabawy farbami plakatowymi, postanowiła przenieść wizję na ścianę swojego pokoju i zostawić na niej wielobarwne odbicia swoich dłoni. “Po 25 latach rodzice nadal nie zamalowali tych śladów. Odkąd wyjechałam na studia do dużego miasta, rzadko bywam w domu” - kończy swoją opowieść.

Ania, absolwentka wrocławskiej ASP, w pracowni bimago jest dopiero od trzech tygodni. Po sąsiedzku ma stanowisko Marty, która, jako bardziej doświadczona koleżanka, wspiera ją w trudnych początkach. Ania bardzo chwali i docenia pomoc Marty oraz kierownika malarni. “Przygotowanie jednego obrazu zajmuje nawet półtora dnia - opowiada nam z zaangażowaniem. - Bardzo ważne jest schnięcie poszczególnych warstw. Dzięki temu możemy tworzyć tę piękną strukturę, która wyróżnia obrazy ręcznie malowane. To praca, która wymaga ogromnej cierpliwości i precyzji, ale jest stworzona dla mnie. Jestem tutaj krótko, ale dzięki przyjaznej atmosferze oraz wsparciu współpracowników i przełożonych bez problemu się tu odnajduję”.

Jak powstaje obraz ręcznie malowany?

Piotr, kierownik malarni, pokazuje nam cały proces powstawania obrazu - od pustego płótna po paczkę gotową do wysłania Klientowi.

Pierwszym etapem jest naciągnięcie płótna na krosno, obserwujemy, jak jeden z pracowników dba o to, aby płótno było idealnie napięte. W rytmie takerów podążamy do sztalug malarzy, gdzie na początku powstaje szkic - to ważny i trudny etap, bo będzie stanowił bazę tego, co Klient zobaczył na stronie sklepu i co go zachwyciło. Potem zaczyna się najciekawszy i najbardziej twórczy proces, czyli malowanie - zabawa farbami, pędzlem, a nawet… szpachelką! Żadne techniki nie są dla naszych malarzy tajemnicą, a nowe wyzwania są przyjmowane z entuzjazmem. Po wielogodzinnej pracy i suszeniu, gotowy obraz jest dokładnie zabezpieczany i pakowany, tak, aby w nienaruszonym stanie trafił do Twojego domu i stanowił zachwycającą ozdobę na Twojej ścianie. Każdy obraz jest malowany specjalnie dla Ciebie, więc jest jedyny w swoim rodzaju i ma niepowtarzalny charakter.

 

Masz ochotę na taki oryginalny dodatek? Zajrzyj do naszego sklepu!

jak powstaje obraz ręcznie malowany

 

 

Wybierz obraz ręcznie malowany do swojego wnętrza