Styl glamour nieodłącznie kojarzy się z modą oraz gwiazdami Hollywood, w szczególności tymi z lat 40. czy 50. Za przykład mogą posłużyć zawsze doskonale wystylizowane Audrey Hepburn, Grace Kelly czy Marilyn Monroe. Angielskie słowo glamour możemy przetłumaczyć jako splendor, blask, urok czy przepych. To jednak nie tylko styl, ale również idea - wzbudzanie podziwu przez bogactwo, zbytek i luksus. Wymaga niesamowitego poczucia smaku, aby uniknąć przesady i kiczu. Jak osiągnąć równowagę? Przede wszystkim przez łączenie dawnej szykowności z nowoczesnością i prostymi formami.
Glamour to styl związany z miastem, który uwielbia nasycone i odważne kolory, przede wszystkim barwy z palety róży i fioletów. Klasyka w postaci czerni i bieli również jest nieodłącznym elementem wnętrza utrzymanego w tym stylu. Aby mocne barwy mogły odegrać jeszcze większą rolę, a zarazem nie przytłaczały aranżacji, warto je zrównoważyć beżem czy szarościami. Z glamour wiąże się także styl bijoux, czyli to, co kojarzy się z kamieniami szlachetnymi - odcienie, jak szmaragd czy bordo, i blask. Biżuteryjne zdobienia nie muszą być oczywiście prawdziwe, można je potraktować z przymrużeniem oka, liczy się ekstrawagancka forma, np. dekoracja w postaci złotego obrazu na szkle akrylowym.
Wnętrze musi sprawiać wrażenie luksusu, dlatego obowiązkowe są dodatki w kolorze złota i srebra, a także wszystko, co błyszczy, lśni i odbija światło. Idealnie w taki klimat wpisze się szkło, kryształowe żyrandole czy lampy, lustra w bogato zdobionych ramach, świeczniki czy puzderka na biżuterię. Urządzając wnętrze glamour, warto wybrać jeden dominujący i imponujący dodatek tego typu i wokół niego budować bardziej zrównoważoną bazę.
Styl glamour to również kontrastowe zestawienia elementów pochodzących z przeszłości i tych nowoczesnych. Glamour inspiruje się barokowym przepychem, dlatego doskonałe będą ozdobne meble ludwikowskie - szezlongi, fotele uszaki, a także łóżka z ogromnymi zagłówkami oraz pikowane sofy. Tego typu meble powinny mieć jednak nowoczesną tapicerkę ze skóry lub pluszu, bo zadbanie o najmniejsze szczegóły pozwoli na zachowanie klasy i elegancji. Możesz też postawić na połączenie rzeźbionego stołu z designerskimi krzesłami z tworzywa sztucznego albo kryształowej lampy ze szklanym stolikiem czy konsolą.
Punktem obowiązkowym są duże i wyraziste wzory oraz ornamenty. Możesz je wprowadzić za pomocą tapety, ale w przypadku mocnego motywu lepiej przystroić nią tylko jedną ścianę. Zamiast tapety możesz wykorzystać lamperię albo sztukaterię, a w kuchni czy łazience - szklaną mozaikę. Świetną dekoracją będą zdjęcia gwiazd starego kina - czarno-białe lub w sepii. Przecież to właśnie do ich luksusowych apartamentów nawiązuje styl glamour. Przytulną atmosferę wprowadzą wszelkie tekstylia: poduszki, zasłony, kotary, narzuty na łóżko. Na podłodze idealnie sprawdzi się jasny, długowłosy dywan. Połącz matowe i błyszczące tkaniny oraz falbany tak, żeby wprowadzić ciekawe tekstury, ale efekt był odpowiednio zrównoważony. Dzięki temu nadasz pomieszczeniu miękkości, a tego typu dodatki zawsze możesz łatwo zastąpić innymi.