tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Już za niecały tydzień święto wszystkich zakochanych, czyli Walentynki. To świetna okazja do spędzenia tego czasu razem i przypomnienia sobie, co jest dla nas najważniejsze. Świętować powinny jednak nie tylko pary, ale również single - niech to będzie doskonały pretekst do popracowania nad miłością... do siebie! W bimago chcemy sprawić, aby tegoroczne Walentynki były wyjątkowe :)

Starożytne korzenie Walentynek

Nazwa Walentynek pochodzi od imienia św. Walentego, którego wspominamy 14 lutego. Często Walentynki wiążemy z Ameryką, ale tak naprawdę wywodzą się one ze starożytnego Rzymu, gdzie 15 lutego obchodzono święto płodności, zwane Luperkaliami. W ich przeddzień odbywała się miłosna loteria - dziewczęta wrzucały do urny imiona, z której karteczki losowali chłopcy. Powstała w ten sposób para spędzała ze sobą święto, zdarzało się także, że kończyło się to związkami na całe życie. I chociaż współczesne Walentynki nie mają już zbyt wiele wspólnego z tymi starożytnymi obchodami, to nadal kojarzymy je z mitologicznymi postaciami, jak Kupidyn czy Eros.

Św. Walenty - patron zakochanych

Św. Walenty to nie tylko patron zakochanych, ale też cierpiących na epilepsję czy choroby umysłowe. Walenty był kapłanem rzymskim za czasów Klaudiusza II Gockiego, który zakazał żołnierzom wchodzenia w związki małżeńskie, aby lepiej wykonywali swoje obowiązki. Walenty złamał ten zakaz i udzielał ślubów zakochanym, za co został skazany na śmierć, a wyrok został wykonany właśnie 14 lutego w 269 lub 270 r.

Nietypowe walentynkowe prezenty

W Walentynki często obdarowujemy ukochane osoby, ale w bimago proponujemy małą metamorfozę mieszkania, która sprawi, że miłość będzie w nim gościć przez cały rok! Sprawcie sobie wspólny prezent, dekorując swoje wnętrze.

Nasi klienci kochają miłosne obrazy z motywem drzew! Są wprost stworzone dla zakochanych, bo pokazują siłę tego wyjątkowego uczucia. Dlaczego proponujemy obrazy wieloczęściowe? Bo prezentują się intrygująco na ścianie, a sam proces wieszania może być doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z drugą połówką :)

Nie ma piękniejszej historii o miłości niż Romeo i Julia Williama Szekspira. A gdyby tak umieścić tekst utworu na ścianie? Dla fanów twórczości tego wybitnego poety w bimago stworzyliśmy tapetę, dzięki której możesz cieszyć się romantycznymi wersetami każdego dnia!

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, dlatego czarno-biała fototapeta z pewnością pogodzi dwa kompletnie różne temperamenty i upodobania mieszkańców jednej sypialni. Fantastycznie będzie się prezentować w nowoczesnych, monochromatycznych pomieszczeniach!

Delikatniejszą ozdobą będą naklejki ścienne. My szczególnie uwielbiamy tę z frazą z piosenki Beatlesów “All you need is love”, która sprawdzi się w dosłownie każdym wnętrzu i stylu. Inna nasza propozycja to para kotów - ogromna dawka czułości gwarantowana! To ozdoba, która perfekcyjnie wypełni miejsce nad łóżkiem w sypialni.

Dla wielbicieli sztuki, klasyki oraz stylu glamour proponujemy reprodukcję najsłynniejszego obrazu Gustava Klimta. Kochankowie w miłosnym uścisku na łące zasypanej kwiatami, ale w secesyjnym stylu - to dekoracja, która nada wnętrzu ponadczasowej elegancji.

Najlepsze miłosne dekoracje do Twojego wnętrza

Poprzedni artykuł:
Następny artykuł: