tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Ściany betonowe przeważnie są ścianami nośnymi. Odznaczają się one dużą twardością i odpornością na zniszczenie. Zamocowanie obrazu na tego typu ścianie wymaga zastosowania odpowiedniej techniki. W tym artykule przedstawimy Ci niezawodny sposób na zainstalowanie dekoracji.

jak powiesic obraz na betonowej scianie
obraz rosliny

Rośliny (kolekcja)

Obraz na płótnie nr: 116841

zobacz

Kołki rozporowe

Aby powiesić obraz na ścianie betonowej, najlepiej zastosować kołki rozporowe. Kołki rozporowe wykonane są najczęściej z plastiku lub metalu.

Wybór miejsca

Zanim przystąpisz do wieszania obrazu, musisz oczywiście, wybrać miejsce jego zamocowania. Generalnie warto obraz umieścić tak, aby jego środek znajdował się na wysokości Twoich oczu (przeważnie 1,65 m).

jak powiesic obraz na betonowej scianie
obraz pejzaz

Zimowy las (3-częściowy)

Obraz na płótnie nr: 108175

zobacz

Jak powiesić obraz na ścianie betonowej? Niezbędne narzędzia

Aby móc zamocować obraz, musisz najpierw przygotować wszystkie potrzebne narzędzia. Przyda się wiertarka elektryczna z udarem bądź profesjonalny młot udarowy, przebijak, wkrętak, młotek. Warto mieć także zapasowe wiertło na wypadek uszkodzenia pierwszego. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nałożyć okulary ochronne.

Wywiercenie otworu

Pierwszym etapem jest wywiercenie w ścianie odpowiedniego otworu. Otwór powinien być tej samej głębokości, co długość kołka. Aby wykonać zabieg precyzyjnie, możesz za pomocą taśmy zaznaczyć długość kołka na wiertle. Warto także zaznaczyć sobie miejsce do wiercenia, używając przebijaka. W ten sposób zapobieżesz odpryskiwaniu małych kawałków betonu. W trakcie wiercenia rób przerwy, pozwalające na ostygnięcie wiertarki i wiertła. Istnieje bowiem ryzyko przegrzania i spalenie narzędzia.

Wkręcenie kołka rozporowego

Gdy już wywiercisz otwór w ścianie, musisz umiescić w nim ciasno kołek rozporowy. Jeśli śruba nie wejdzie precyzyjnie w koniec otuliny, nie zostanie ona zablokowana. W wyniku wkręcania lub wbjania śruby, kołek zacznie “pęcznieć”, zwiększając swoją średnicę i dokładnie wypełni otwór.

jak powiesic obraz na betonowej scianie
obraz abstrakcja

Antyczny (1-częściowy) szeroki

Obraz na płótnie nr: 126643

zobacz

Zainspiruj się naszymi obrazami trzyczęściowymi