tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Impresjonizm obrazy - ponadczasowe dzieła Moneta, Degas, Renoira czy Camille Pissarro na Twojej ścianie

Obcowanie ze sztuką wielkich mistrzów jest doświadczeniem bezcennym. Aby podziwiać dzieła, które zapisały się na kartach historii sztuki, niekoniecznie trzeba odwiedzać słynne muzea i galeria sztuki. Cząstkę sztuki przez duże „S” wniesiesz do swoich pomieszczeń dzięki wysokiej jakości reprodukcjom wielkich mistrzów. Wśród najchętniej wybieranych obrazów są z pewnością dzieła impresjonistów.

impresjonizm obrazy

Obrazy impresjonistyczne - słynne dzieła sztuki

Obrazy impresjonistyczne są cenione za wyjątkowe ujęcie światła, koloru i atmosfery. Stanowią one prawdziwą gratkę dla miłośników i miłośniczek sztuki, a także dla osób, które patrzą na otaczający je świat w nietuzinkowy sposób. Aby zrozumieć specyfikę obrazów impresjonistycznych, warto zapoznać się z charakterystyką tego nurtu i jego najbardziej znanymi przedstawicielami.

impresjonizm obrazy

Impresjonizm w malarstwie

Impresjonizm w malarstwie to kierunek, który powstał w Europie w II połowie XIX wieku. Jego najważniejszym założeniem było nowe podejście do malarstwa. Impresjoniści skupiali się na uchwyceniu wrażenia wywoływanego przez światło, kolor i atmosferę, zamiast koncentrować się na szczegółach i odwzorowywaniu rzeczywistości . Tworząc swoje dzieła, dużą wagę przywiązywali do efektu światła i koloru. Rezygnowali z użycia tradycyjnych czarnych i brązowych odcieni do tworzenia cieni na rzecz kolorów komplementarnych i kontrastujących, które pozwalały zasugerować głębie i kształt. Dla uchwycenia zmieniających się efektów światła i atmosfery, impresjoniści często tworzyli swoje dzieła na świeżym powietrzu (plein air). Wyjście poza mury pracowni było możliwe dzięki dwóm wynalazkom: przenośnym, lekkim sztalugom plenerowym i farbom w tubkach. Czasem malarze wykorzystywali także biały parasol, który dawał równo rozproszone światło na płaszczyznę płótna. Impresjoniści nie chcieli zgłębiać ważnych tematów. Obrazy impresjonistyczne uwieczniają najczęściej krajobrazy, sceny uliczne i wątki związane z życiem towarzyskim. Malarze tworzący w tym nurcie unikali tematyki historycznej, mitologicznej oraz religijnej.

Impresjonizm malarstwo - słynni artyści

Najbardziej znanym przedstawicielem impresjonizmu w malarstwie był Claude Monet. Swój warsztat malarski rozwijał on w paryskiej Académie Suisse, gdzie poznał innych zbuntowanych twórców, którzy, podobnie jak on, marzyli o rewolucji w ówczesnej sztuce, która jawiła się im jako zbyt realistyczna. W swoich pracach chętnie uwieczniał wschody i zachody słońca oraz krajobrazy. Na kartach historii malarstwa zapisał się także Pierre-Auguste Renoir. Jego dzieła to przede wszystkim krajobrazy, martwa natura i portrety. Wśród impresjonistów warto wymienić także Degasa, który najchętniej malował w plenerze. Obrazy Degasa najczęściej uwieczniają baletnice. Wśród malarzy impresjonistów były także kobiety. Na szczególną uwagę zasługuje Berthe Morisot. Malarka w swoich pracach najczęściej uwieczniała kobiety podczas codziennych zajęć. Jej obrazy odznaczają się spokojem i delikatnością.

impresjonizm obrazy

Malarstwo impresjonistyczne - wspaniałe reprodukcje do mieszkania

Reprodukcje obrazów impresjonistycznych to sposób na upiększenie przestrzeni domowej i nadanie jej stylu. Dzięki takiemu obrazowi możesz dać wyraz swojej miłości do sztuki. Malarstwo impresjonistyczne, ze względu na swoją kolorystykę, znakomicie wpisze się w klimat pomieszczeń utrzymanych w jasnej, neutralnej kolorystyce, pełnych światła i naturalnych materiałów Reprodukcje jakich obrazów impresjonistycznych warto wybrać do dekoracji mieszkania?

impresjonizm obrazy

Obraz Baletnica oraz inne dzieła impresjonistyczne

Do znanych dzieł impresjonistycznych należy obraz „Baletnica” Edgara Degasa. Ten francuski artysta był wielkim miłośnikiem baletu i tematyce tej poświęcił ponad połowę swoich prac. Degas starał się uwieczniać tancerki w sytuacjach zakulisowych, intymnych, na przykład podczas kąpieli czy poprawiania stroju. Słynnym obrazem jest także „Impresja, wschód słońca” Moneta – od tego obrazu wywodzi się nazwa „impresjonizm”. Dzieło to przedstawia zatokę portową w mieście Hawr o świcie. Nie sposób nie wspomnieć o obrazie Bal w Moulin de la Galette Auguste’a Renoira. Artysta uwiecznił na nim swoich przyjaciół. Inspiracją dla malarza był balet i gwarne imprezy.

Reprodukcje impresjonistów - słynne obrazy impresjonistyczne w bimago

Malarstwo impresjonistyczne to sposób na upiększenie każdej przestrzeni. Odpowiednio dobrany motyw pozwoli stworzyć nastrojowe i modne wnętrze. Reprodukcja obrazu słynnego impresjonisty pomoże Ci w stworzeniu stylowej aranżacji salonu. W takim przypadku warto umieścić obraz w centralnym miejscu, na przykład nad kanapą – tak, aby przyciągał on uwagę. W sypialni możesz wykorzystać obrazy Moneta. Mogą to być wspaniałe krajobrazy wiejskie z łąką maków z okolic Giverny, pejzaże ze skalistym wybrzeżem czy też parkiem japońskim. W pokoju dziewczynki, szczególnie takiej, która kocha taniec, sprawdzą się obrazy Degasa uwieczniające tancerki. To oczywiście tylko niektóre spośród wielu możliwości.

Obrazy impresjonistyczne dostępne w bimago podbiją serca miłośników sztuki oraz tych, którzy szukają nietuzinkowych dekoracji pozwalających wyróżnić wnętrze. Zapraszamy do zanurzenia się w świecie impresjonizmu!

Więcej artykułów w kategorii Wnętrza