tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Jesienne dekoracje do domu – stwórz wyjątkowy klimat w swoim wnętrzu!

Coraz dłuższe i zimniejsze wieczory wprawiają Cię w niezbyt pozytywny nastrój? Chcesz odświeżyć swoje wnętrze i sprawić, by stało się ono bardziej przytulne? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak wprowadzić do swojej przestrzeni wyjątkowy jesienny klimat!

Jesienne dekoracje do domu

Stwórz niesamowity jesienny wystrój domu!

Jesień to specyficzna pora roku, w której jednego dnia można obserwować urocze kolorowe drzewa skąpane w złocistych promieniach, a drugiego omijać kałuże i uważać, by nie przemoknąć. Nie da się jednak ukryć, że jest w niej coś magicznego, co sprawia, że mamy ochotę przenieść ten specyficzny charakter do swojego wnętrza. Stworzenie przytulnej przestrzeni sprzyja bowiem relaksowi podczas znacznie dłuższych i coraz zimniejszych wieczorów. Lekko przygaszone światło, ciepły koc, kubek z ciepłą herbatą, a także świece o zapachu cynamonu to najlepsi przyjaciele jesieni!

Dekorowanie swojego mieszkania bądź domu na jesień warto rozpocząć od analizy kolorystycznej. Z tą porą roku kojarzą się przede wszystkim głębokie odcienie brązu, nasycona czerwień, złoto, a także ciepłe beże. Barwy te idealnie oddają kolorystykę jesiennych liści, które sprawiają, że świat o tej porze roku wydaje się być znacznie piękniejszy niż kiedykolwiek. Wybierając jesienne dekoracje, warto zatem przede wszystkim zwrócić uwagę na charakterystyczną kolorystkę. Barwy te przemycić można zarówno w formie tekstyliów, jak i obrazów, plakatów czy wazonów.

Jesienne dekoracje do domu

Stylowe ozdoby jesienne do domu

Przytulne tekstylia

Wprowadzenie do swojego wnętrza jesiennego klimatu niewątpliwie sprzyjać będzie komfortowemu wypoczynkowi. Ciepłe barwy wprawiają w pozytywny nastrój, stwarzają uczucie bezpieczeństwa, a także doskonale harmonizują przestrzeń. Chcąc wprowadzić jesień do swojego domu, warto skupić się nie tylko na przedmiotach, które w bezpośredni sposób nawiązują do tej pory roku i cechują się wyjątkowymi walorami estetycznymi, ale także oddziałują na zmysł dotyku. Mowa tutaj przede wszystkim o miękkich w dotyku materiałach, które są w stanie zapewnić ciepło w sposób bezpośredni. Warto zatem zadbać o przyjemne w dotyku dekoracyjne poduszki, które sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i salonie, a także mięsiste koce, które mogą pełnić również rolę narzuty na łóżko. Doskonale sprawdzą się też dywany w stylu shaggy oraz długie zasłony w oknach.

Oświetlenie

Drugim, bardzo ważnym rodzajem dekoracji jest oświetlenie, którego zadaniem jest zrekompensowanie niedoboru promieni słonecznych. Istotne jest zatem zadbanie o oświetlenie sztuczne, które emitować będzie przyjemne, ciepłe światło, które podkreśli wyjątkowy charakter przestrzeni. Nie można także zapomnieć o świetle naturalnym, które do wnętrza wprowadzić można za pomocą świec zapachowych. Dobór odpowiedniego zapachu z pewnością pozwoli poczuć jesienny klimat. Aromaty, które najczęściej kojarzone są w jesienią to przede wszystkim dynia, goździki i cynamon.

Jesienne dekoracje do domu

Pomysł na jesienne dodatki do domu – plakaty i obrazy

Jesienny klimat wnętrza można uzyskać za pomocą dekoracji ściennych. Ich wykorzystanie jest jednym z najszybszych i najbardziej efektownych sposobów na szybką zmianę aranżacji. Decydując się na ten krok, wcale nie trzeba wywiercać w ścianach kolejnych dziur. Istnieje mnóstwo alternatywnych sposobów na powieszenie obrazów czy plakatów. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z naszego poprzedniego artykułu: Jak powiesić obraz bez wiercenia?.

Obrazy jesienne to starannie stworzone kompozycje, które cechuje charakterystyczna dla tej pory roku paleta barw. Najczęściej spotkać można pejzaże, np. Korytarz drzew czy Jesienny wodospad, które są w stanie przenieść domowników w wyjątkowe miejsca i pozwalają poczuć niezwykle przytulny jesienny klimat.

Często przewijającymi się na jesiennych plakatach motywami są także typowe dla tej pory roku dynie czy też kolorowe liście. Niezwykle efektownie prezentować się będą również plakaty abstrakcyjne, takie jak np. Wędrówka słońca. Tego typu dekoracja jest na tyle uniwersalna i ponadczasowa, że może zdobić wnętrze nie tylko jesienią!

Wybierz obraz jesienny i stwórz przytulną atmosferę w Twoim domu

Dekoracje jesienne na stół

Miejscem, które powinno zostać szczególnie potraktowane w przypadku jesiennych dekoracji, jest stół. To przestrzeń wręcz idealna do wyeksponowania jesiennych darów, jakimi są szyszki, dnie czy kasztany. Decydując się na tego typu rozwiązanie, warto stworzyć dekorację, która będzie na tyle minimalistyczna, że nie będzie wymagała każdorazowego usunięcia w przypadku chęci spożywania posiłków. Najlepiej zatem skupić się np. na zastosowaniu obrusu bądź bieżnika z jesiennym motywem bądź stworzeniu kompozycji kwiatowych np. z suchych dekoracyjnych gałęzi i zestawieniu ich z dynią. Mile widziane są również mniejsze dekoracje w formie wspomnianych już wyżej szyszek i kasztanów, które można umieścić w prostych szklanych naczyniach.

Jesienne dekoracje do domu

Dekoracje jesienne do salonu

Jesienne kompozycje znajdujące się na stole doskonale sprawdzą się również w salonie. Na stoliku kawowym umieścić można niewielką dynię, którą dodatkowo pomalować można na piękny złoty kolor, a obok niej ustawić finezyjny wazon z jesiennymi liśćmi. Oprócz tego typu dekoracji, warto zadbać również o dekoracyjne poduszki w ciepłych, kojarzących się z jesienią kolorach, a w oknie umieścić przepięknie wybarwione wrzosy w pasujących do aranżacji osłonkach. Niezwykle efektownie prezentują się również podstawki pod świece w formie plastrów drewna, a także różnego rodzaju lampiony, których światło wprowadza do pomieszczenia przytulny nastrój.

Jesienne dekoracje do domu

Jesienne dekoracje do sypialni

Sypialnia to miejsce, o które szczególnie warto zadbać jesienią. Niezwykle istotna jest w nim bowiem przytulna atmosfera, która umożliwia komfortowy i niezwykle przyjemny wypoczynek. Warto skupić się przede wszystkim na aranżacji samego łóżka i zadbać o wysokiej jakości pościel z naturalnych materiałów z jesiennym motywem, a także gruby i miękki w dotyku koc. Wyjątkowy klimat uzyskać można również, ozdabiając łóżko dekoracyjnymi poduszkami.

W sypialni idealnie sprawdzą się też jesienne plakaty bądź dekoracje ścienne w formie makram – szczególnie w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim bądź boho. Na parapecie umieścić można kompozycję ze świec oraz dyni, a w oknie powiesić długie zasłony wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów. Nie można zapomnieć o zapachowych świecach, których aromat, rozchodząc się po całej sypialni, zrelaksuje i ukoi zmysły.

Jesienne dekoracje do domu

Dekoracje jesienne przed dom

Osoby posiadające swoje domy mogą pokusić się również o aranżację swojego ogrodu. Odpowiednio dobrane przedmioty są w stanie stworzyć niezwykle efektowną dekorację, która codziennie zachwycać będzie zarówno domowników, jak i gości.

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie oświetlenie i ozdobić swój taras uroczymi latarenkami i girlandami świetlnymi. Emitowane przez nie ciepłe światło pozwoli stworzyć przytulny klimat już od samego początku! Doskonale sprawdzą się również świece, które ustawić można w wysokich, szklanych naczyniach na każdym ze schodów przed drzwiami. Przestrzeń pomiędzy szkłem a świecą wypełnić można dodatkowo darami jesieni, np. kasztanami. Na drzwiach powiesić można uroczy stroik zrobiony z liści czy też jarzębiny. Niezwykle efektownie prezentować się będą również dynie o różnych kolorach, kształtach i fakturach.

Chcąc wprowadzić do swojego wnętrza jesienny klimat, nie trzeba wydawać fortuny na dekoracje. Można zrobić je własnoręcznie, korzystając z tego, co oferuje nam natura. W sieci dostępnych jest bardzo wiele instrukcji, jak w szybki i prosty sposób stworzyć niezwykle efektowne kompozycje czy też ozdoby na drzwi.

Więcej artykułów w kategorii Dekoracja wnętrz