tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Kwiaty szkice: obrazy, fototapety, plakaty przypominające szkice kwiatów i aranżacje z nimi związane

Szkice kwiatów mogą być stylową dekoracją do pomieszczeń, która nie tylko podniesie walory wizualne przestrzeni, ale także pozwoli stworzyć odpowiednią atmosferę w Twoich czterech ścianach. Przeczytaj, czym charakteryzują się dekoracje ze szkicami kwiatów i w jaki sposób można wykorzystać je w aranżacji wnętrza.

Kwiaty szkice na dekoracjach sciennych

Kwiaty szkice - subtelne dekoracje do Twojego wnętrza

W aranżacji pomieszczeń często poszukuje się dodatków, które pozwolą stworzyć pełne delikatności i harmonii wnętrze. W takim przypadku kwiaty szkice z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem. Delikatne kwiaty, kryjące w sobie nutkę romantyzmu, sprawią, że Twoje wnętrze stanie się oazą spokoju i będzie sprzyjało wyciszeniu i relaksowi. Ponadto, dzięki szkicowi kwiatów, można dodać pomieszczeniom głębi i wzbogacić je o niebanalne, przykuwające uwagę detale. Taki dodatek może stanowić harmonijne dopełnienie konkretnej aranżacji. Warto także pamiętać, że kwiaty są kojarzone z pozytywnymi emocjami. Szkic kwiaty w wazonie lub inne dekoracje inspirowane kwiatami mogą poprawiać nastrój.

Kwiaty szkice na dekoracjach sciennych

Szkic kwiatów na plakatach i obrazach

Jednym z pomysłów na upiększenie pomieszczenia motywami kwiatowymi są plakaty i obrazy ze szkicami kwiatów. Dodatki te możesz wykorzystać na najróżniejsze sposoby. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości. Jeśli chcesz, aby wdzięczny motyw kwiatowy stał się centralną dekoracją Twojego pomieszczenia, możesz umieścić duży obraz lub plakat ze szkicem kwiatowym na kominkiem w salonie lub na stole w jadalni. W ten sposób wyróżnisz dane wnętrze i umilisz sobie czas spędzany na spożywaniu posiłków czy rozmowach ze znajomymi. Warto także pokusić się o zastosowanie obrazów lub plakatów z kwiatami w różnych częściach domu. Stosując ten sam motyw w różnych pomieszczeniach, stworzysz spójną i harmonijną aranżację. Ciekawym pomysłem może być umieszczenie szkiców bukietów kwiatów w pobliżu lustra, regału z książkami czy też kolekcji zdjęć.

Wybierz elegancki plakat ze szkicem kwiatów!

Kwiaty szkice - fototapety

Jeśli marzysz o kwiatowych szkicach na całej ścianie, postaw na wielkoformatowe dekoracje w postaci fototapet, Dzięki nim stworzysz przestrzenne i atrakcyjne wizualnie elementy wnętrza. Także w tym przypadku otwiera się przed Tobą szereg możliwości aranżacyjnych. Możesz zastosować fototapetę tylko na jednej, wybranej ścianie, na przykład za sofą w salonie lub za łóżkiem w sypialni. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie wybranej szkicu kwiatów w określonej części pomieszczenia, np. w niszy lub na ścianie z kominkiem. Wybierając fototapetę, zadbaj o to, aby była ona dopasowana wielkością do konkretnej ściany – co z jednej strony pozwoli ją odpowiednio wyeksponować, a z drugiej uniknąć efektu przytłoczenia.

Kwiaty szkice na dekoracjach sciennych

Wybierz stylową fototapetę ze szkicem kwiatów!

Rośliny szkic - do jakich wnętrz pasują?

Kwiaty szkice rysunki, podobnie jak inne motywy roślinne, są rozwiązaniem uniwersalnym: pasują do najróżniejszych pomieszczeń. Z powodzeniem można zastosować je w salonie, gdzie mogą stać się główną dekoracja wnętrza. Szkic kwiatów sprawdzi się także w sypialni. Umieszczony w pobliżu łóżka, pomoże w stworzeniu aranżacji sprzyjającej odpoczynkowi i relaksowi. Obrazy z kwiatami to także sposób na uzupełnienie aranżacji kuchni. Urządzając takie wnętrze, warto zestawić obrazy i fototapety ze szkicami kwiatowymi z ceramicznymi kafelkami, naczyniami czy zasłonami z podobnymi motywami. Kwiaty szkice rysunki sprawdzą się także w przedpokoju. Stworzą przyjemną atmosferę i wyróżnią wnętrze, co pozwoli Ci zrobić dobre wrażenie na Twoich gościach. Szkice kwiatowe można zastosować również w aranżacji domowego gabinetu czy biura. Plakat na biurku czy umieszczony na ścianie obraz może sprzyjać inspiracji.

Szkic kwiaty w wazonie lub inna fototapeta ze szkicem kwiatów wpiszą się w charakter praktycznie każdej aranżacji, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone dane wnętrze. Pasować będzie zarówno do pomieszczeń w stylu rustykalnym czy vintage, jak i do nowoczesnych aranżacji bazujących na minimalizmie. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni motyw, zachowując spójność z innymi elementami wystroju pomieszczenia.

Kwiaty szkice na dekoracjach sciennych

Szkic kwiatów we wnętrzach - inspiracje

Aby uzyskać efekt „otwartej przestrzeni”, możesz pokusić się o zastosowanie fototapety na ścianie z oknem. W ten sposób dodasz wnętrzu optycznej głębi. Jeśli nie potrafisz zdecydować się na jeden konkretny obraz lub plakat, możesz pokusić się o stworzenie galerii ściennej złożonej z kilku kwiatów szkiców, dopasowanych pod względem motywu czy kolorystyki. Dzięki temu dasz wyraz własnym zainteresowaniom i podkreślisz swój styl poprzez gustowną aranżację wnętrza. Obrazy czy plakaty ze szkicami bukietów kwiatów możesz także ustawić na komodzie lub na półce, w sąsiedztwie doniczek z żywymi roślinami, tworząc mini ogród w swoich czterech ścianach. Innym pomysłem jest umieszczenie szkicu kwiatów na stojaku, na którym znajdują się świeczniki, książki czy wazony.

Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, szkice kwiatów pozwolą Ci stworzyć jedyną w swoim rodzaju aranżację i cieszyć się pięknem przyrody o każdej porze roku. W naszym sklepie bimago znajdziesz mnóstwo stylowych motywów ze szkicem kwiatów. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Więcej artykułów w kategorii Dekoracja wnętrz