tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Kiedy odświeżacie swoje mieszkanie, lub pojedyncze pokoje, zapewne myślicie o meblach, kolorze farby, prawdopodobnie o ozdobach na ściany - a czy pamiętacie o suficie? To niedoceniana część pokoju, która może mieć naprawdę duże znaczenie. Każdy projektant wie, że piąta ściana jest kluczowym elementem projektu. W tym tekście powiemy kilka słów o tym jak udekorować bardziej zaawansowane projekty sufitów.

pomysł na sufit w pokoju
fototapeta drewno

Drewniany płotek

Fototapeta nr: 61038

zobacz

Pomysł na sufit w salonie

Ciepło prawdziwego drewna, zwłaszcza w rustykalnym lub wiejskim otoczeniu, to doprawdy wyjątkowy wynalazek. Tym bardziej jeśli kasetowymi panelami pokryjemy sufit. Mogą to być listwy z okleiną lub kasetony imitujące drewno, jeżeli takie wykończenie z litego drewna okaże się być zbyt duże na nasz budżet. W tym momencie dochodzimy do sedna. Wnętrza kasetonów idealnie nadają się bowiem, na kolorystyczne dopełnienie wnętrza. Możemy wybrać fototapetę z efektem drewna, jednolitą bądź wielokolorową, która barwą będzie współgrać z całością pomieszczenia. Może to być kolorystyczna dominanta, jeżeli w reszcie wystroju postawiliśmy na biel i delikatne odcienie, lub klasyczna kombinacja kolorów butelkowa zieleń wypełnienia do głębokiej czerwieni dywanu i drewnianych mebli.
Innym, bardzo ciekawym pomysłem na sufit, oferującym bardzo duży potencjał dekoracyjny jest tzw. sufit podwieszany dwupoziomowy. W najbardziej podstawowej formie jest to sufit zasadniczy z doczepioną podwieszką biegnącą poniżej właściwego sufitu po obwodzie pokoju. Taki układ, z szerszą lub węższą ramą stwarza okazję do wprowadzenia do swojego wnętrza rozwiązania, które w dużej mierze odpowiadało za urok i splendor zabytków dawnej architektury. Na częściowo zakryty sufit możemy położyć tapetę lub fototapetę przedstawiającą dowolny wizerunek, pasujący do wnętrza. Podwieszony sufit stanowi zazwyczaj doskonałą okazję do zainstalowania alternatywnego oświetlenia, dlaczego więc nie pokusić się o delikatne podświetlenie fototapety lampkami punktowymi, dobrze ukrytymi pomiędzy częściami sufitu? Otrzymamy wówczas prawdziwie piorunujący efekt obrazu sufitowego, który dodatkowo będzie wzmocniony przestrzenią między elementami sufitu i delikatnym światłem, sączącym się z niewidocznych źródeł. Gwarantujemy, że przy odpowiednim doborze fototapety, nie będzie w stanie oderwać wzroku od tej kompozycji. Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji, skorzystaj z naszych propozycji na urządzenie sufitu w salonie

pomysł na sufit w pokoju
fototapeta gałązki

Białe drzewa

Fototapeta nr: 132235

zobacz

Pomysł na sufit w sypialni

Niestandardowy sufit wzbogaca atmosferę wystroju, szczególnie na małej przestrzeni, jaką zazwyczaj jest sypialnia. Wynika to z faktu, że to pomieszczenie ma z reguły jedno zasadnicze zadanie, które koncentruje się wokół jednego, najważniejszego mebla, czyli łóżka. Niezależnie od tego, czy planujemy sufit podwieszany, czy też planujemy grę kolorami, sypialnia jest zdecydowanie warta troski. Jest wiele kreatywnych pomysłów, które można wykorzystać na sufit w sypialni. Przedstawiamy dwie koncepcje, które proponujemy opracować.

  • Kasetony
    Przywołujemy tu sposób na wzbogacenie wystroju sypialni, wspomniany na początku. Sufity kasetonowe to zasadniczo krzyżujące się belki, które tworzą wzór przypominający siatkę. Są one bardzo wszechstronne, ponieważ mogą być wykonane nie tylko z drewna, ale również z gipsu. Wzbogacone o tapetę we wnętrzach doskonale sprawdzą się w pokoju sypialnianym.
  • Rozszerzony panel
    Projekt zagospodarowania sufitu w wystroju nie musi być ograniczony tylko do tej powierzchni. Można również zastosować panel pokryty tapetą, wstawiony za łóżkiem, odrobinę szerszy niż sam mebel. Panel zaczyna się na ścianie za nim i rozciąga się aż do sufitu lub jego części. W ten sposób tworzy to rodzaj tapetowego baldachimu, który można dodatkowo ozdobić cienkimi listwami po jego bokach. Umiejętnie dobrane kolory tapety, ścian i pościeli stworzą przytulne miejsce wypoczynku.

Pomysł na sufit w pokoju dziecka

Sufit w dziecięcym pokoju stanowi idealne pole do wzbogacenia wystroju. Nieważne, w którym momencie swojego rozwoju nasze pociechy się znajdują, fototapety z niebem, częściowo zakrytego chmurkami, fantastyczne stworzenia takie jak pegazy, smoki lub ptaki zawsze będą stanowić element wzbogacający dziecięcą wyobraźnię. Również okresie dorastania dziecka sufit może być doskonałym tłem dla nowoczesnych aranżacji. Pomysłem na to mogą być, chociażby wzory inspirowane sztuką uliczną i graffiti.

pomysł na sufit w pokoju
fototapeta kosmos

Mgławica

Fototapeta nr: 90290

zobacz

Jakie kolory na sufit?

Sufit jako często pomijana, tak zwana „piąta ściana” jest doskonałą okazją do nieszablonowego myślenia i eksperymentowania również z kolorem. Potencjał w wystroju i transformacji sufitu objawia się na wiele sposobów. Podczas gdy delikatne pastele mogą sprawić, że pomieszczenie będzie jaśniejsze i bardziej otwarte, ciemniejsze kolory, takie jak czekoladowy brąz lub fiolet, czynią przestrzeń jeszcze bardziej intymną i zachęcającą. Kolory akcentujące na suficie mogą uwydatnić detal architektoniczny i wypełnić przestrzeń, która wydaje się pusta i nijaka. Ciepłe odcienie, takie jak brzoskwinia i róż, mogą stworzyć efekt jasnej poświaty, podczas gdy odcienie błękitu mogą być reminiscencją wieczornego nieba i dają efekt głębi. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na jasne odcienie, czy też zaczerpniemy inspirację z natury, wybierając błękit lub zieleń, zawsze możemy odnaleźć kolor pasujący do naszych wnętrz i estetyki, który nie będzie zwyczajną bielą.

Czy wiedzieliście, jak wiele można osiągnąć w domowym wystroju, realizując niestandardowy pomysł na sufit w pokoju? Mamy nadzieję, że przedstawione pomysły poszerzą waszą twórczą perspektywę i przydadzą wam się w kreacji wymarzonego domu.