tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Dekoracja pustej ściany w kuchni

Planujesz odświeżyć swoją przestrzeń? Zastanawiasz się, jak odmienić aranżację kuchni? Dowiedz się, jak udekorować pustą ścianę w tym pomieszczeniu i cieszyć się zupełnie nowym wnętrzem bez dużych nakładów czasowych i finansowych.

Dekoracja pustej ściany w kuchni

Idealne ozdoby do kuchni na ścianę

Kuchnia to pomieszczenie, które nazywane jest sercem domu. Ważne zatem, by była ona urządzona nie tylko funkcjonalnie, ale i estetycznie. Wiele osób rezygnuje z różnego rodzaju dodatków w tego typu pomieszczeniach, co sprawia, że stają się one mało przytulne i bez wyrazu. To poważny błąd, który na szczęście można szybko i bezproblemowo naprawić!

Chcąc odświeżyć kuchenną aranżację bądź też urządzić to pomieszczenie od podstaw, wystarczy zaledwie kilka drobnych przedmiotów. Ze względu na rodzaj pomieszczenia, najlepiej sprawdzą się ozdoby ścienne do kuchni. Wśród nich odnaleźć można przede wszystkim obrazy i plakaty, które są w stanie w szybkim czasie nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru. Dekoracje do kuchni na ścianę to także tapety i fototapety, lustra czy zegary. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać oraz jaki rodzaj aranżacji podoba Ci się najbardziej. Urządzając i dekorując kuchnię, należy zwrócić również uwagę na wielkość pomieszczenia. Będzie miało to wpływ nie tylko na wybór dodatków, ale i sposób ich rozmieszczenia. Umiejętne wykorzystanie poszczególnych elementów przestrzeni pozwoli na optyczne powiększenie bądź pomniejszenie wnętrza.

Dekoracja pustej ściany w kuchni

Modne dekoracje do kuchni na ścianę

Dekoracje do kuchni na ścianę zapewniają we wnętrzu ciepłą i przyjemną atmosferę. Odpowiednio dopasowane są w stanie podkreślić zabudowę kuchenną bądź rozjaśnić pomieszczenie. Ilość dostępnych dekoracji na rynku jest ogromna – można wybierać zaczynając od tych najbardziej klasycznych aż po nowoczesne i praktyczne – ułatwiające codziennie funkcjonowanie w kuchni. Przykładem może być np. farba magnetyczna, na której będzie można wieszać przepisy, listy zakupów czy też codzienne wiadomości do poszczególnych członków rodziny. Alternatywą dla tego pomysłu może być także tablica kredowa bądź niezwykle modna kratka z klipsami.

Dużą popularnością cieszą się także ozdobne zawieszki, które mogą pełnić funkcję wieszaków, a także drobne dekoracje, takie jak np. podwieszane figurki czy drewniane serduszka. Tego typu ozdoby doskonale podkreślą romantyczny i rustykalny klimat pomieszczenia. Miłośnicy naturalnego stylu boho mogą pokusić się o powieszenie na pustej ścianie w kuchni makram bądź też oryginalnych kwietników z zielonymi roślinami. Doskonale prezentować się będą pnącza, które w przyszłości stworzą przepiękną zieloną ścianę.

Dekoracja pustej ściany w kuchni

Ozdoby ścienne do kuchni – zainspiruj się obrazami do kuchni

Najszybszym, a jednocześnie najbardziej efektownym sposobem na odświeżenie przestrzeni kuchennej i zagospodarowanie pustej ściany jest zastosowanie dekoracji ściennych w formie plakatów bądź obrazów.

Plakaty do kuchni potrafią diametralnie odmienić przestrzeń i wprowadzić do niej przytulny klimat. Niezwykle szeroki wybór tego typu dodatków pozwala na idealne ich dopasowanie do aranżacji. Doskonale sprawdzą się m.in. zielniki, plakaty w stylu retro czy też minimalistyczne i motywujące do działania napisy. Co istotne, obrazy do kuchni nie muszą być ściśle związane z tematyką gotowania. We wnętrzach tego typu odnajdą się ponadczasowe i uniwersalne motywy kwiatowe i roślinne. Chcąc stworzyć prawdziwie nowoczesną aranżację, warto zdecydować się na motywy abstrakcyjne bądź inspirowane dziełami artystów takich jak np. Banksy.

Ogromną popularnością cieszą się obrazy przedstawiające różnego rodzaju trunki – zaczynając od kawy, na alkoholu kończąc – a także plakaty przedstawiające narzędzia kuchenne np. Kuchenna kolekcja, które mogą być również swoistą „ściągą” dla szefa kuchni.

Warto wspomnieć, że ozdoby ścienne do kuchni doskonale prezentować się będą zarówno pojedynczo, jak i w towarzystwie innych dekoracji. Chcąc zagospodarować pustą ścianę, dobrze zdecydować się na stworzenie tematycznej galerii ściennej, która z pewnością stanowić będzie wyjątkową i niepowtarzalną dekorację przestrzeni.

Wybierz plakat na pustą ścianę w kuchni

Tapety do kuchni i inne dodatki ścienne

Dekoracje na ścianę w strefie kuchennej to również tapety i fototapety do kuchni. Wybór odpowiedniego motywu, który utrzymany będzie w podobnej do mebli tonacji kolorystycznej, doskonale podkreśli aranżację pomieszczenia i nada mu elegancki charakter. Oferta tego typu dodatków na rynku jest niezwykle szeroka. Można zdecydować się zarówno na stonowane i klasyczne desenie, jak i wybrać propozycje nieco bardziej awangardowe. Podobnie jak w przypadku obrazów i plakatów, nie trzeba ograniczać się jedynie do motywów kulinarnych. Doskonale sprawdzą się bowiem pejzaże, motywy roślinne czy kwiatowe. Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest również zastosowanie fototapety do kuchni, która imituje naturalny materiał:

  • drewno pozwoli uzyskać rustykalny charakter pomieszczenia,
  • czerwona cegła idealnie wkomponuje się w styl industrialny,
  • biały kamień polecany jest osobom, które zakochały się a aranżacjach prowansalskich bądź skandynawskich.

Warto pamiętać, że tapety do kuchni powinny odznaczać się wysoką jakością i być dopasowane do warunków panujących w tym pomieszczeniu. Najlepiej wybierać takie, które są odporne na wilgoć i działanie wysokich temperatur. Tylko w ten sposób można zagwarantować sobie estetyczny wygląd dekoracji przez długi czas.

Dekoracja pustej ściany w kuchni

Warto pamiętać, że tapety do kuchni powinny odznaczać się wysoką jakością i być dopasowane do warunków panujących w tym pomieszczeniu. Najlepiej wybierać takie, które są odporne na wilgoć i działanie wysokich temperatur. Tylko w ten sposób można zagwarantować sobie estetyczny wygląd dekoracji przez długi czas.

Więcej artykułów w kategorii Kuchnia