tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Kolor granatowy mimo, że nadal rzadko spotykany w dużej ilości we wnętrzu, tworzy przytulną i elegancką atmosferę. Mimo swojej intensywności, doskonale komponuje się z większością kolorów, faktur i wzorów. Z powodzeniem możemy stosować go w formie dodatków jak i większych plam barwnych tj. ściany czy meble. Paleta niebieskich barw sprzyja tworzeniu aranżacji w stylu marynistycznym, nowoczesny, a także glamour. Tylko od Ciebie zależy jakie dodatki dobierzesz.

granatowy kolor ścian
niebieska aranżacja ścian

Zwolennikom stonowanych i spokojnych wnętrz, proponujemy wykorzystanie granatu w zestawieniu z szarością, bielą i beżami. Stworzysz w ten sposób eleganckie i harmonijne wnętrze. Dobierając odpowiednie proporcje pomiędzy granatem, a resztą aranżacji, za jego pomocą pokreślisz i optycznie uspokoisz wnętrze, jednocześnie tworząc je bardziej wyrazistym.

paski i niebieski kolor ścian
tapeta w geometryczne wzory

Łącząc granat z mocnymi, ciepłymi barwami np. z czerwonym czy pomarańczowym lub z wzorzystymi motywami uzyskamy mocne i ekspresyjne wnętrze. Nie bój się eksperymentować, dodając do granatu równie mocne barwy. Mocna żółć, pomarańcz lub butelkowa zieleń doskonale łączą się z granatem. Granatowe zasłony? Czemu nie! W razie potrzeby rewelacyjnie wyciemnią pomieszczenie, a na co dzień podkreślą i wyeksponują widok za oknem, gdzie zazwyczaj dominuje błękit, zieleń i paleta szarości. Nie polecamy jednak stosowania mocnych i zimnych barw w małych pomieszczeniach, ponieważ dominująca barwa stworzy przytłaczającą atmosferę i zdominuje resztę wystroju.

niebieska aranżacja sypialni
granatowa sypialnia

Odcienie niebieskiego w łazience idealnie skomponują się ze srebrną, złotą lub mosiężną armaturą, a w połączeniu z nastrojowym, ciepłym światłem stworzą rewelacyjną przestrzeń do relaksu.

łazienka w granacie
12

Wprowadzając granatowy kolor do sypialni, musimy to robić z wyjątkową ostrożnością. Idealnie łączy się z pastelowymi barwami, które królują w naszych sypialniach. Należy jednak zrównoważyć ilość granatowej barwy w odniesieniu do natężenia światła, by nie stworzyć ponurej atmosfery. W mało doświetlonych sypialniach zastosuj granat w formie drobnych akcentów i dodatków, co nada twojej aranżacji świeżość i elegancję. Zainspiruj się naszymi propozycjami i otwórz wnętrze na granat.

sypialnia granat
sypialnia granat

Zobacz produkty, które dla Ciebie wybraliśmy