tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, zagłąb się mocniej w oferty mieszkań znajdujących się w starych, klimatycznych kamienicach. Obawy związane z starymi instalacjami, szybko rozwiejesz, sprawdzając w dokumentacji mieszkania zapisy związane z konserwacją i wymianą poszczególnych części instalacji elektrycznych oraz wodno - kanalizacyjnych. Spora część kamienic została odnowiona od strony budowlano - technicznej, nie wpływającej na wizualne aspekty mieszkań.

nowoczesna aranżacja w kamienicy
salon w kamienicy - nowoczesna dekoracja

Niewątpliwie, zaletą mieszkania w kamienicy jest wysokość pomieszczeń. Ponad 3 metrowe pokoje dają mnóstwo możliwości na aranżację przestrzeni – w tak wysokich pomieszczeniach możemy swobodnie eksperymentować z kolorystyką i fakturą ścian np. czarny sufit, który nie sprawdzi się w standardowym mieszkaniu, w kamienicy wygląda rewelacyjnie.

sufit czarny - dekoracje wnętrz w kamienicy
sufit czarny - kuchnia w kamienicy
 

Kolejnym punktem, który działa na korzyść mieszkania w kamienicy, jest możliwość wybudowania ustronnej antresoli lub zagospodarowanie jednej ze ścian na prywatną biblioteczkę, rozmieszczoną na całej jej płaszczyźnie. Tego typu rozwiązania są bardzo praktyczne, a jednocześnie są bardzo efektowną dekoracją. Atutem kamienic, który zasługuje na szczególną uwagę, jest stolarka okienna i drzwiowa. Wysokie, drewniane okna pięknie doświetlają obszerne pomieszczenia. Ze względu na urbanistyczne rozmieszczenie rzędów kamienic, dostęp do światła naturalnego jest nieco ograniczony , przez co we wnętrzu światło jest często stłumione. Drzwi nierzadko dwuskrzydłowe, starzejąc się razem z mieszkaniem, delikatnie skrzypiąc, wprowadzają przytulną atmosferę i personalizują wnętrze. Uroku dawnych drzwi i okien nie zastąpią nowoczesne, stylizowane propozycje producentów. Stare budownictwo, w odróżnieniu od współczesnego, zachwyca trwałością i solidnością wykonania, głównie elementów z drzewa. Eleganckie parkiety z klepek,ułożone w charakterystyczny motyw jodełki czy też mozaiki, po odpowiedniej konserwacji, staną się gustownym początkiem dla aranżacji w stylu rustykalnym lub vintage. Stara drewniana podłoga idealnie skomponuje się z wzorzystym dywanem, z motywem geometrycznym lub orientalnym.

dekoracje wnętrz w salonie
projekt wnętrz mieszkania w kamienicy

Po zakupie mieszkania, kolejnym etapem jest remont i dostosowanie go do naszych potrzeb. Stare wnętrze wymaga odpowiedniego traktowania, by zachować jego niepowtarzalny charakter i urok. Wybierając materiały takie jak kafelki czy sanitariaty, wybierz modele stylizowane kształtem i wzornictwem na te z dawnych czasów. W połączeniu z nowoczesnymi meblami czy sprzętami AGDi RTV stworzą oryginalną i ciekawą aranżację. Geometryczne wzory, kolorowe mozaiki czy motywy folkowe pasują idealnie do charakteru kamienicy. Poniżej kilka przykładowych aranżacji:

łazienka w kamienicy
stylowa łazienka w kamienicy - projekt
oryginalna kuchnia w kamienicy
biała łazienka w kamienicy

Dekoracje okienne dają prawdziwe pole do popisu. Subtelne półprzezroczyste zasłony do samej podłogi, delikatnie osłonią okno a rolety dopasowane do okna ochronią nas przed światłem , nie zakrywając pięknych kształtów okna. A może okiennice? Wewnętrzne okiennice to wybór wręcz idealny do tego typu mieszkań. Zobacz jak pięknie rozpraszają światło. A tekstylia? Chłód kamiennych murów sprzyja obecności jak największej ilości tekstyliów we wnętrzu. Wszelkie poduchy, pledy i narzuty dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru. I pamiętaj im więcej koloru tym ciekawsze wnętrze.

wnętrze kamienicy - biała aranżacja
elegancka dekoracja wnętrz

Zobacz produkty które dla Ciebie wybraliśmy