tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Przez ostatnie sezony, jednym z trendów w projektowaniu wnętrz jest wykorzystywanie starych materiałów, odnawianie ich i eksponowanie w zestawieniu z nowym wykończeniem. Idealnym przykładem jest cegła, która pojawia się w najrózniejszych wydaniach- odzyskana i cięta na licówki, z których robiona jest dekoracyjna okładzina ścienna, lub ta, z której zbudowany jest stary budynek, odkryta przy okazji remontu i zaimpregnowana, aby służyła przez kolejne lata. Im bardziej zniszczona i surowa- tym lepiej. Moda na surowe materiały rośnie w siłę. Elementy konstrukcyjne, budowlane, które niegdyś były szczętnie chowane, teraz są numerem jeden w dekoracji wnętrz. Betonowe słupy, najlepiej z odbiciem deski szalunkowej, żelbetowe czy drewniane wsporniki konstrukcyjne, są bardzo pożądane. A jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, które nie posiada tak odkrytych materiałów? Na rynku pojawiają się dziesiątki produktów, które imitują te surowe elementy. Tynki strukturalne jako imitacja betonu czy nawet panele gipsowe imitujace poukładaną już cegłę.

płyta osb 1
płyta osb 2

Kolejnym materiałem budowlanym, który do tej pory był maskowany, a zaczyna pojawiać się jako element konstrukcyjno-dekoracyjny, jest płyta OSB. Ten materiał drewnopochodny, który idealnie wpisuje się w nowoczesne, surowe czy ekologiczne wnętrza, rośnie w siłę i coraz częściej pojawia się w projektach biur, restauracji, domów i mieszkań. Wszechstronność płyty pozwala na używanie jej na wiele sposobów. Można wykorzystać ją jako dekorację ścienną, sufitową, podłgową, zbudować i wydzielić z niej osobne pomieszczenie, ale również wykonać z niej meble, lampy czy inne dodatki do domu, które idealnie uzupełniają zaplanowany wystrój.

płyta osb 3
płyta osb 4
 

Płyta ta perfekcyjnie łączy się z wcześniej wspomnianym betonem, z cegłą, ale również z niemal sterylnym, gładkim, białym wykończeniem mieszkania- lub wręcz przeciwnie- różnokolorowym, eklektycznym, żywym wnętrzem. Na rynku pojawiają się już dodatki, które nawiązują do płyt wiórowych- znajdziemy na przykład poduszki z nadrukiem imitującym surową płytę. Niepodważalną zaletą tego materiału jest jego cena i dostępność. Łatwość montażu, obróbki pozwala na kształtwanie go według naszej wyobraźni- wycinanie wzorów, robienie paneli ażurowych, przesłon, zamiast ścian działowych- nic nie jest problemem. Dzięki chropowatej, nieregularnej fakturze, odpowiednie oswietlenie podkreśla i wydobywa walory dekoracyjne. A fakt, że ta płyta nie jest jeszcze tak popularna jak cegła czy beton, tylko wzmaga nasz apetyt na to rozwiązanie.

 
 
 
 
 
 
 
 

Zobacz produkty, które dla Ciebie wybraliśmy