tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Kolor roku 2024 wybrany! Sprawdź, jaka barwa ociepli nasze wnętrza

Viva magenta, Very Peri, Classic Blue, Living Coral…każdego roku Instytut Pantone ogłasza barwę, która będzie towarzyszyła nam przez najbliższe dwanaście miesięcy. Tym razem w naszych wnętrzach zagości miękkość, subtelność i aksamitność - brzoskwiniowy kolor Peach Fuzz otuli nas swoim ciepłem i pomoże odnaleźć wewnętrzny spokój.

kolor Peach Fuzz

Instytut Pantone i Kolor Roku

Instytut Pantone uznawany jest za autorytet w dziedzinie kolorów. Ta amerykańska firma już od 1963 roku pełni usługi doradcze w zakresie doboru barw i ich wykorzystania w tworzeniu systemów identyfikacji wizualnej. Znana jest przede wszystkim z skali barw Pantone Matching System oraz corocznej inicjatywy Pantone Color of The Year. Eksperci Pantone Color Institute nieustannie analizują społeczne, kulturowe i polityczne trendy oraz obserwują zmiany w modzie, sztuce i designie. Wszystkie te działania mają na celu przewidzieć trendy kolorystyczne, które zainspirują projektantów i wprowadzą pozytywne zmiany do naszego codziennego życia. Wybór Koloru Roku to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają wszyscy związani z branżą kreatywną. Po jego ogłoszeniu zwycięska barwa wykorzystywana jest w różnych dziedzinach - możemy ją spotkać między innymi w branży modowej i wnętrzarskiej, a nawet w przedmiotach codziennego użytku.

kolor Peach Fuzz

Soczysta brzoskwinia, czyli kolor roku 2024 według Pantone

Delikatny, subtelny i pełen ciepła - brzoskwiniowy kolor Peach Fuzz wzbogaci Twój umysł, duszę i serce. Ta przytulna barwa niesie za sobą pozytywne uczucie życzliwości i czułości, budzi nasze zmysły i koi nas swoją obecnością. Osadzony pomiędzy różem a pomarańczą Peach Fuzz zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i pomoże odnaleźć wewnętrzny spokój.Ten aksamitny odcień soczystej brzoskwini w dosłownym tłumaczeniu oznacza brzoskwiniowy meszek. Jak twierdzą eksperci Pantone, kolor roku 2024 to brzoskwinia z głębią, pełna dyskretnej lekkości i wnosząca piękno do cyfrowego świata. Romantyczna i poetycka brzoskwiniowa barwa z klimatem vintage ma obrazować przeszłość, będąc jednocześnie osadzona w nowej, współczesnej odsłonie. Ponadto, Peach Fuzz ma odzwierciedlać nasze pragnienie poczucia bliskości oraz podkreślać potrzebę troski, współpracy i dzielenia się.

Peach Fuzz kolorem roku 2024

Jak wyjaśniają specjaliści z zespołu Pantone, wybór Peach Fuzz na kolor roku 2024 nie był przypadkowy. Zwracają oni uwagę na zwiększającą się w dzisiejszych czasach potrzebę opieki, empatii oraz współczucia. Obecnie ważne jest dla nas posiadanie dobrego zdrowia, lecz również wytrzymałości i siły, by móc w pełni się nim cieszyć. W świecie kładącym nacisk na produktywność istotne są nie tylko nasze zewnętrzne osiągnięcia, ale także wewnętrzne potrzeby. Z uwagi na nie, dokonujemy ponownej priorytetyzacji tego, co jest dla nas najważniejsze. Pielęgnujemy nie tylko zdrowie fizyczne, lecz otaczamy opieką również to, co skrywa się w naszym umyśle. Doceniamy czas spędzany z bliskimi, jak i chwile dla samych siebie.

Brzoskwiniowy kolor Peach Fuzz ma odzwierciedlać nasze pragnienie bycia blisko z ludźmi, których kochamy, a także wyrażać radość z chwil samotności i bycia tym, kim jesteśmy. Ma otulać nas swoim przyjaznym dotykiem, niosąc za sobą przesłanie współczucia i empatii.

kolor Peach Fuzz

Peach Fuzz w Twoim wnętrzu

Soczysty Peach Fuzz to kolor, który odnajdzie się w większości pomieszczeń. Ta delikatnie pomarańczowa i energetyzująca barwa wprowadzi do twojego wnętrza przyjazną i pełną ciepła atmosferę. Doskonale sprawdzi się w zestawieniu z chłodnymi kolorami - kobaltowym, navy blue oraz odcieniami jasnego błękitu, jak i ciepłymi - czerwienią, żółcią, czy pomarańczą. Dobrze zaprezentuje się także wśród szarości i ciepłych odcieni beżu. Ponadto, świetnie przełamie pastelowe kolory, stąd też idealnie nada się do pokoju dziecięcego i będzie stanowił dobry dodatek do delikatnych kobiecych aranżacji.

Peach Fuzz ożywi jasne i stonowane wnętrze oraz rozświetli ciemne pomieszczenia. Ten słodki brzoskwiniowy odcień wniesie do twojego domu pozytywne emocje i pomoże ci stworzyć harmonijną przestrzeń do relaksu oraz spędzenia czasu z samym sobą lub bliskimi. Koniecznie sprawdź naszą kolekcję Pantone 2024 w kolorze Peach Fuzz i przenieś się do krainy pełnej słońca.

kolor Peach Fuzz

Brzoskwiniowe dodatki, czyli z czym łączyć Pantone 2024?

Peach Fuzz doda twojemu wnętrzu przytulności zarówno jako główny element wystroju, jak i jego dodatek. Ciepły klimat wprowadzą nie tylko brzoskwiniowe kolory ścian i fototapet, lecz również poduszki dekoracyjne, obrazy, czy plakaty. Brzoskwiniowe dodatki ocieplą i nadadzą charakteru pomieszczeniom o neutralnych kolorach: bieli, beżu oraz szarości. Poduszki dekoracyjne w kolorze Peach Fuzz dodadzą minimalistycznego i nowoczesnego klimatu w pełnych zieleni i granatu wnętrzach.

Dodatek brzoskwiniowej barwy do pastelowych pomieszczeń zadziała kojąco i uspokajająco oraz zachęci do odpoczynku. Obrazy i plakaty w tym soczystym kolorze rozświetlą smutne ściany i ożywią twoją sypialnię, kuchnię, czy łazienkę. Dobrą praktyką okaże się także połączenie go z obłymi i miękkimi kształtami, które podkreślą subtelność barwy Peach Fuzz. Warto również pamiętać, że puszystość i delikatność skórki soczystej brzoskwini można także oddać poprzez strukturę dekoracji. Zachęcający nas do dotyku Peach Fuzz idealnie sprawdzi się bowiem w miękkich, aksamitnych, zamszowych, pikowanych i futrzanych teksturach.

kolor Peach Fuzz

Wybrany przez Instytut Pantone kolor roku 2024 Peach Fuzz niesie za sobą nie tylko przesłanie życzliwości i empatii, ale również potrzebę bliskości, ciepła i bezpieczeństwa. Ta pełna subtelności barwa doskonale oddaje wartości, które w dzisiejszym zabieganym świecie są dla nas najistotniejsze. Dodanie koloru Peach Fuzz do twojego wnętrza będzie więc doskonałym wyborem nie tylko pod kątem estetycznym, ale również emocjonalnym i społecznym. Jeśli chcesz, by zagościł również w twoim domu, koniecznie odwiedź stronę bimago i sprawdź naszą ofertę.

 

Autorka tekstu: Weronika Zamojska

Więcej artykułów w kategorii Trendy