tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Jaki obraz do sypialni, czyli kultowe obrazy, klasyczne obrazy i reprodukcje największych malarskich dzieł na płótnie w naszych wnętrzach!

Lubisz klasyczne i eleganckie wnętrza? Chcesz wprowadzić do swojego pomieszczenia namiastkę galerii sztuki? Poznaj reprodukcje słynnych dzieł malarskich i dowiedz się, którą najlepiej wybrać, by idealnie podkreślała Twoje wnętrze.

kultowe obrazy

Reprodukcje największych malarskich dzieł – hit czy kit?

Jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat był styl minimalistyczny, który zakładał ascetyzm, geometrię, harmonię i prostotę. W ostatnim czasie coraz mocniej zaczęły się jednak wybijać aranżacje inspirowane naturą, w których to kolory ziemi i doniczkowe rośliny grają pierwsze skrzypce. Pośród tych „gorących trendów” zdarzają się również aranżacje bardziej klasyczne, czyli takie, które nigdy nie wyjdą z mody. Ponadczasowy wystrój wnętrz sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Tradycyjne pomieszczenia są przytulne i przyjazne dla każdego, niezależnie od upodobań i gustu. Aby podkreślić ich elegancję, warto zdecydować się na klasyczne obrazy, takie jak reprodukcje dzieł słynnych malarzy.

Kultowe obrazy to również idealna dekoracja wnętrz urządzonych w stylu amerykańskim. Doskonale sprawdzą się w nich reprodukcje dzieł Andy’ego Warhola. Klasyki malarzy takich jak Vincent van Gogh czy Gustav Klimt to pozycje wręcz obowiązkowe w aranżacjach art deco. Decydując się na tego typu dekoracje, warto wybrać dla nich honorowe miejsce w mieszkaniu. Najlepiej prezentują się w salonach, ale przy odpowiedniej aranżacji sprawdzą się również w innych pomieszczeniach.

kultowe obrazy

Który malarz obciął sobie ucho, czyli ile obrazów z motywem słoneczników namalował Vincent van Gogh?

Vincent van Gogh to jeden z najwybitniejszych malarzy postimpresjonistycznych, prekursor sztuki emocjonalnej oraz malarstwa impastowego i kontrastowego. Na jego twórczość ogromny wpływ miało niespełnione i nieszczęśliwe życie. Zanim jednak popadł w obłęd, cieszył się dość bujnym życiem towarzyskim. Wtedy to rozpoczął swój „żółty epizod” malarski. Większość malowanych przez niego wówczas obrazów pozostaje w żółtej kolorystyce. Wtedy również powstaje słynna seria „Słoneczniki”.

Vincent van Gogh namalował 11 obrazów z motywem słoneczników – 4 powstały w Paryżu, a pozostałe 7 w Arles. Są one uznawane za jedne z najbardziej rozpoznawalnych arcydzieł malarstwa światowego.

Wybierz reprodukcję do Twojego wnętrza!

Reprodukcje „Słoneczników” Vincenta van Gogha

Pierwsze dzieła z motywem słoneczników Vincent van Gogh namalował po burzliwym zakończeniu znajomości z malarzem Paulem Gauguinem. Była to seria czterech obrazów przedstawiających ścięte słoneczniki, których kolorystyka niewiele wspólnego ma z radością i ciepłem. Obrazy te odzwierciedlają jego stan emocjonalny, czyli rozżalenie, smutek, a także złość. Cztery ścięte słoneczniki to obraz, który doskonale sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Pięknie prezentować się będzie również w salonie art deco.

Słoneczniki w wazonie to nieco bardziej radosne przedstawienie tych kwiatów. Obrazy te charakteryzują się ciepłą żółcią, która wprowadza do pomieszczeń radość i pozytywną energię. Reprodukcje tych dzieł z pewnością przypadną do gustu osobom, które pragną wprowadzić do swojego wnętrza przytulny klimat.

Jakie obrazy do kuchni… martwa natura a może pop art i Andy Warhol?

Reprodukcje słynnych dzieł sprawdzają się nie tylko w salonach. Odpowiednie dopasowanie motywu sprawia, że kultowi artyści doskonale prezentować się będą również w pomieszczeniach kuchennych.

Jednym z twórców, którego dzieła odnajdą się w tego typu pomieszczeniach jest Andy Warhol – amerykański artysta i jeden z głównych przedstawicieli pop-artu. Jako pierwszy sięgnął po metodę sitodruku. Jego słynne obrazy z przedstawieniem puszek po zupie Campbell czy też portrety sławnych postaci z jednej strony wzbudzały zachwyt, z drugiej falę krytyki. Dla wielu osób sztuka Warhola była zbyt kontrowersyjna i odtwórcza. Zarzucano Mu brak oryginalności. Wbrew powszechnej opinii, Andy Warhol stał się artystą, którego dzieła do dziś cieszą się ogromną popularnością i nieustannie stanowią inspirację.

Sztuka pop art, której Warhol był prekursorem, czerpała z kultury masowej. Stąd też na obrazach znaleźć można zarówno przedmioty użytku codziennego, jak i współczesnych celebrytów czy też postaci filmowe i komiksowe. To dekoracje, które z pewnością zostaną docenione przez fanów kultury, a także przez osoby, które uwielbiają wyraziste połączenia kolorów. To doskonały sposób na to, by ożywić kuchenną przestrzeń i nadać jej specyficznego charakteru.

Osoby, które wolą zdecydowanie bardziej klasyczne i bezpieczne rozwiązania, mogą zdecydować się na reprodukcje znanych dzieł przedstawiające martwą naturę. Przykładem może być obraz Nature morte aux pommes .

kultowe obrazy

Obrazy, które trzeba znać, czyli ile obrazów namalował Leonardo da Vinci?

Leonardo da Vinci to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten renesansowy artysta był nie tylko malarzem, ale i rzeźbiarzem, inżynierem, wynalazcą i filozofem. Uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych artystów wszechczasów. Jego obrazy, szczególnie Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza, są jednymi z najsławniejszych i najbardziej pożądanych.

Leonardo da Vinci nie pozostawił po sobie zbyt wielu obrazów. Namalował ich najprawdopodobniej jedynie 15. Są to dzieła wybitne ze względu na doskonałe rozłożenie świateł i cieni, a także stosowanie techniki sfumato, w której powietrze widoczne jest pomiędzy przedmiotami. Obrazy Leonarda da Vinci są pełne harmonii, uporządkowania i symetrii. Charakteryzują się również łagodnym przejściem światłocieni, głębią kolorów i bogactwem tonów. Najsłynniejsze dzieło –Mona Lisa – to portret, który znajduje się w paryskim Luwrze. Da Vinci w doskonały sposób uchwycił na obrazie nie tylko wygląd zewnętrzny postaci, ale przede wszystkim jej wnętrze duchowe. Bardzo dobrze widoczne jest to również w przypadku Ostatniej Wieczerzy. Na obrazie tym każdy z apostołów wykonuje inny gest, który oddaje jego stan wewnętrzny.

Reprodukcje obrazów Leonarda da Vinci to dekoracje z najwyższej półki. Same w sobie wnoszą do pomieszczenia nieprawdopodobną energię i podniosły klimat. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one zagościć w nowoczesnych wnętrzach. Reprodukcja rysunku Człowiek Witruwiański doskonale sprawdzi się m.in. w gabinetach, biurach czy salonach.

Jakie obrazy do salonu… Monet, Degas czy Klimt?

Pokój dzienny to miejsce najbardziej reprezentatywne, uważane za wizytówkę domu czy mieszkania. Warto zatem urządzić je w sposób, który będzie zachwycał nie tylko domowników, ale i gości. Doskonałą ozdobę salonu zawsze tworzą obrazy. Reprodukcje słynnych dzieł to nie tylko gratka dla miłośników sztuki. Ich piękno z pewnością docenią również amatorzy.

kultowe obrazy

Reprodukcje dzieł Moneta

Claude Monet to artysta impresjonistyczny, którego dzieła w idealny sposób oddają ulotność chwili. Jego obrazy to przede wszystkim natura – krajobrazy, sceny miejskie, a także przedstawienia ogrodów. Jednym z najbardziej znanych dzieł artysty jest Impresja, wschód słońca. Reprodukcje obrazów Moneta doskonale odnajdą się w niemal każdym stylu aranżacyjnym. Wyjątkowe kolory z pewnością podkreślą zarówno klasyczne wnętrza, jak i te utrzymane w nowoczesnym czy romantycznym stylu.

Reprodukcje dzieł Degasa

Edgar Degas to, podobnie jak Monet, twórca impresjonistyczny. W jego dziełach główną rolę niemal zawsze odgrywali ludzie, a szczególnie baletnice. To właśnie tancerki stały się wyróżnikiem jego twórczości. Obrazy Degasa, takie jak Primaballerina czy Błękitne tancerki, to wyjątkowe dekoracje, które mają szanse prezentować się niezwykle estetycznie nie tylko w salonie, ale i sypialni.

Reprodukcje dzieł Klimta

Dzieła Gustawa Klimta to dekoracje idealne do wnętrz urządzonych w stylu art deco. Przepełnione blaskiem i dekoracyjnością doskonale podkreślą ten styl aranżacyjny i nadadzą mu niepowtarzalnego uroku. Jego najsłynniejszym dziełem jest Pocałunek – prawdziwy symbol sztuki wiedeńskiej. To obraz bardzo bogato zdobiony, przepełniony aurą tajemniczości. Intrygujący i zmysłowy – idealny dla romantyków.

Reprodukcje dzieł znanych artystów we wnętrzach to rozwiązania idealne dla miłośników sztuki, którzy doceniają jej piękno i pragną stworzyć przestrzeń wyjątkową i niepowtarzalną. Niezwykle szeroki wybór tego typu dekoracji stwarza niemal nieograniczone możliwości, które sprawia, że wnętrze stanie się ponadczasową wizytówką domu czy mieszkania.

Więcej artykułów w kategorii Porady