tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Co na ścianę zamiast farby

Malowanie ścian stanowi nadal popularny sposób na zmianę wystroju wnętrz, niemniej obecnie osoby urządzające swoje pomieszczenia, mogą czerpać z bogatej palety alternatywnych rozwiązań. Są one często nie tylko mniej pracochłonne, ale, co najważniejsze, stwarzają większe możliwości w zakresie aranżacji pomieszczeń, w porównaniu z farbą. Jak ozdobić ścianę w pokoju, bez konieczności chwytania za pędzel? Zapraszamy do lektury!

Co na ścianę zamiast farby

Jak ozdobić ścianę?

Puste ściany kojarzą się z surowością i anonimowością. Aby nabrały one charakteru, wystarczy sięgnąć po oryginalną dekorację. Bardzo popularnym rozwiązaniem są wielkoformatowe dekoracje w postaci tapet i fototapet, łączące w sobie wysoką ciekawy design i wysoką jakość wykonania. Alternatywą mogą być aranżacje z wykorzystaniem materiałów naturalnych lub ich realistycznie wyglądających imitacji. Ściany w pokoju można upiększyć także poprzez pikowanie czy zastosowanie paneli.

Co na ścianę zamiast farby - fototapety i tapety

Jeśli zastanawiasz się, jak ozdobić ścianę w pokoju, dobrym pomysłem mogą być tapety i fototapety. Dekoracje te, w swojej nowoczesne odsłonie, zachwycają różnorodnością motywów i kolorów, która pozwala na stworzenie wnętrza w pełni odpowiadającego Twoim potrzebom. W zależności od Twoich preferencji, możesz sięgnąć na przykład po tapety i fototapety botaniczne, fototapety z morzem czy górami, bądź fototapety z mapami świata.

Dzięki tapetom i fototapetom można w prosty sposób stworzyć stylową i efektowną przestrzeń, która będzie przykuwać uwagę. W przeciwieństwie do farby, wielkoformatowe dekoracje ścienne mogą być w łatwy i szybki sposób umieszczone na ścianie, szczególnie jeśli wybierze się fototapetę samoprzylepną, przypominającą dużą naklejkę. Fototapety i tapety są atrakcyjną opcją także ze względu na ich wytrzymałość, odporność na zarysowania, blaknięcie i uszkodzenia mechanicznie. Decydując się na nie, możesz mieć pewność, że zachowają one swoje walory przez długi czas. Ponadto, dzięki tapetom i fototapetom skutecznie zamaskujesz ewentualne nierówności i inne niedoskonałości ścian.

Odmień swoją ścianę z fototapetami bimago

Jak ozdobić ścianę w pokoju - kamień dekoracyjny, cegła lub drewno

Ciekawym pomysłem na dekorację ściany jest aranżacja z wykorzystaniem materiałów naturalnych. Bardzo efektownie prezentuje się kamień dekoracyjny, który możesz zastosować na całej ścianie lub tylko na jej wybranym fragmencie. Kamień dekoracyjny najlepiej sprawdza się w nieco surowych, loftowych aranżacjach, ale wpisze się także w klimat pomieszczeń urządzonych w innym stylu. Dużą popularnością cieszą się także aranżacje z wykorzystaniem cegły. Cegła jest wytrzymała i zapewnia dobrą izolację akustyczną. Nadaje wnętrzom surowy, industrialny wygląd. Osoby, które marzą o przytulnych wnętrzach z przyjemnym mikroklimatem, mogą postawić na drewno. Należy pamiętać, że aranżacja z wykorzystaniem prawdziwych materiałów naturalnych jest rozwiązaniem kosztownym – atrakcyjną alternatywą mogą być bardziej ekonomiczne, ale niemniej efektowne tapety i fototapety imitujące materiały naturalne.

Co na ścianę zamiast farby

Co na ścianę zamiast farby i tapety - galerie ścienne

Oryginalnym pomysłem na dekorację pomieszczeń są z pewnością galerie ścienne. Dzięki nim można w ciekawy sposób spersonalizować wnętrze, wybierając motywy, które najbardziej odzwierciedlają Twój gust. Galerie ścienne mogą stanowić źródło inspiracji – możesz dostosowywać je do Twojego nastroju czy pory roku. W zależności od Twoich preferencji, kompozycja może składać się z obrazów lub plakatów. Galeria plakatów doda wnętrzu lekkości i nowoczesności, zaś galeria obrazów sprawi, że Twoja przestrzeń stanie się bardziej elegancka. Bardzo ważne jest, aby galeria ścienna była dobrze przemyślana. Najlepiej wybrać temat motyw lub kolor, który nada spójność całej kompozycji. Jeśli nie masz doświadczenia w dekorowaniu wnętrz, warto sięgnąć po gotowe zestawy plakatów do pomieszczeń, które składają się z precyzyjnie dopasowanych motywów.

Co na ścianę zamiast farby

Co zamiast farby na ścianę - eleganckie pikowanie lub panele

Zamiast farby na ścianę można zdecydować się na pikowanie. Technika ta polega na tworzeniu trwałych wzorów na całej powierzchni ściany lub na jej wybranym fragmencie, za pomocą specjalnych narzędzi. W ten sposób można ocieplić wnętrze i zwiększyć jego walory estetyczne. Pikowanie najczęściej stosuje się w sypialni, jadalni czy też pokoju dziecka. Sprawdzi się ono także w przypadku przedpokoju, garderoby, a także wnętrz użytkowych. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być panele ścienne. Panele ścienne produkowane są z najróżniejszych materiałów, np. z drewna i PCV. Występują w formie prostokątnych płyt czy tez pasków. Dzięki odpowiednio dobranym panelom można dodać elegancji pomieszczeniu i sprawić, że stanie się ono bardziej eleganckie. Panele ścienne wykonane z PCV są lekkie i wykazują dużą trwałość. Ich atutem jest także to, że zapewniają bardzo dobra izolację akustyczną. Są także łatwe do utrzymania w czystości. Z kolei panele wykonane z pozwalają na stworzenie przyjemnej atmosfery w pomieszczeniach.

Odmień swoją ścianę z obrazami okrągłymi bimago

Dekoracje dostępne w sklepie bimago z pewnością spełnią oczekiwania osób, które chcą osiągnąć ciekawy efekt, rezygnując z tradycyjnych i pracochłonnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Więcej artykułów w kategorii Porady