tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

W Nowym Yorku powiadają, że jeżeli chcesz nazywać ,,Big Apple" swoim domem, musisz w nim mieszkać przez co najmniej 10 lat, wtedy będziesz uważany za prawdziwego „nowojorczyka”. Co jednak, jeśli w twoich żyłach już płynie rzeka Hudson, ale twój dom (i życie) jest daleko od Nowego Yorku? Odpowiedź jest oczywista, wprowadź Nowy Jork do swojej kuchni. Industrialna estetyka loftowej kuchni w stylu nowojorskim kryje w sobie różnorodne rozwiązania i wzornictwo. Możesz je wkomponować w prawie każdą przestrzeń kuchenną.

kuchnia w stylu nowojorskim
fototapeta cegła biała mur

Elegancka cegła

Fototapeta nr: 94229

zobacz

Kuchnia nowojorska

Styl nowojorski ma kilka elementów wspólnych z innymi. Ze stylem industrialnym łączy go to, że nie boi się wyrażać siebie, najbardziej oczywistym znakiem rozpoznawczym loftowej kuchni w Nowym Jorku jest pełna ekspozycja swojej budowy. Nowojorskie kuchnie regularnie prezentują kluczowe elementy i podpory konstrukcyjne. Rzeczy, które zwykle chowałyby się za ścianami. Jeśli twoja przestrzeń mieści się w tradycyjnym domu, dodaj odsłoniętą ceglaną ścianę akcentującą. Jeśli Twoja kuchnia jest w nowoczesnym domu, zainstaluj drewniane belki w suficie. Jeśli mieszkasz na strychu z prawdziwego zdarzenia, zachowaj odsłonięte kanały. Nie ma lepszego sposobu na uzyskanie wyglądu kuchni nowojorskiej. Można także posłużyć się tapetami lub fototapetami imitującymi efekt ceglanej ściany lub powierzchni z betonu architektonicznego.
Styl nowojorski przenika także do tego jak wyglądają meble i akcesoria. W ten sposób styl ten determinuje również bogactwo mebli retro, to jest z połowy XX wieku. Nisko zawieszone i duże nowoczesne elementy, krzesła Eames, ogromne plakaty filmowe w stylu vintage. Nie tylko świetnie się prezentują, ale także zapewniają funkcjonalność wydzielonej otwartej przestrzeni loftowej. Aby doprawić jeszcze loftową kuchnę w stylu nowojorskim, ustaw kanapę z lat 60. naprzeciwko wyspy kuchennej. W ten sposób Ty i Twoi znajomi możecie rozmawiać podczas przygotowywania obiadu. Elementy wielkomiejskiego pejzażu można wprowadzić do takiego wnętrza za pomocą plakatów ze sztuką uliczną, jako finalny akcent. A potem już tylko kawa w Central Perk.

kuchnia w stylu nowojorskim
obraz abstrakcja zlota

Złote trio (3-częściowy)

Obraz na płótnie nr: 131696

zobacz

Kuchnia nowojorska - układ umeblowanie

Wystrój kuchni w stylu nowojorskim zwykle zaczyna się od obszernej wyspy. To oddziela kuchnie od innych części wspólnej przestrzeni. Ponadto funkcjonuje jako część użytkowa i część jadalna stajaca się z czasem samym centrum domowego życia. Kuchnia styl nowojorskiego loftu skłania się ku szafkom eleganckim i pomalowanym na głębokie odcienie. W zestawie są również otwarte półki z wieloma opcjami przechowywania. Połączenie kieliszków w nawisie i schowków z szufladami na szynach nadaje przestrzeni praktyczny i nieco techniczny charakter. Wreszcie, odsłonięte lub pomalowane ceglane ściany stanowią charakterystyczny akcent przemysłowy.

Kuchnia w stylu nowojorskim - jak przeprowadzić metamorfozę

 1. Pozbądź się bałaganu
  Jeżeli nasza kuchnia ma rozmiar dużej szafy, bardzo łatwo jest ją zagracić. Dodatkowo zatłoczone blaty, półki i szafki mogą sprawić, że kuchnia będzie jeszcze mniejsza. Zminimalizuj rozproszenie uwagi, usuwając rzadko używane urządzenia, przybory kuchenne i gadżety. Resztę można bezlitośnie edytować, porządkować i ukrywać.
 2. Otwórz się na przestrzeń
  W małych kuchniach kuchennych często może być ciemno, ciasno i klaustrofobicznie. Teraz, gdy pozbyliśmy się zagracenia, przejście na otwarte półki może mieć duży wpływ, pozbawiając wizualną wagę ścian szafek i sprawiając, że mała kuchnia wydaje się bardziej przestronna i przestronna.
 3. Wprowadź wszystko do zabudowy
  W małej kuchni ważne jest, aby mieć wszystko pod ręką, aby zachować praktyczność. Wysuwane półki i garaż na urządzenia sprawią, że nawet najmniejsza kuchnia będzie zorganizowana i funkcjonalna. Wąska, wysuwana „spiżarnia” może uporządkować przyprawy, podczas gdy ukryte wysuwane szuflady mogą uporządkować noże i sztućce. To jedna ze specjalności jaką może poszczycić się kuchnia i styl nowojorski.
 4. Rozjaśnij swoje wnętrze
  Małe kuchnie często są ciemne i ciasne. Można jednak stworzyć wizualne wrażenie większej przestrzeni dzięki oświetleniu. Oświetlenie punktowe może rozjaśnić małą, ciemną kuchnię. Oświetlenie podszafkowe może sprawić, że mała kuchnia będzie wydawać się większa.
 5. Niech się błyszczy
  Powierzchnie, takie jak białe szafki o wysokim połysku, marmur i stal nierdzewna, odbijają światło, dzięki czemu mała kuchnia wydaje się większa.

Nowy Jork jest miastem znanym stylu i wyrafinowania, który powstał na legendarnej energii jego mieszkańców, która stała się podstawą ich zdobywanej ciężką pracą zamożności. To również miasto, które zawsze zmieniało się, ale nigdy nie porzuciło swojej przeszłości. W rezultacie może pochwalić się jednym z najbardziej praktycznych i zrównowarzonych stylów wnętrzarskich, który dziś wyznacza trendy. Polecamy wam korzystać z tego wspaniałego dorobku.

Wybierz do kuchni tapetę imitujacą cegłę

Następny artykuł: