tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Minimalizm to idealny trend w projektowaniu kuchni, w której czystość, organizacja i funkcjonalność to święta trójca. Pozwala uzyskać puste, uporządkowane powierzchnie oraz estetyczne i stylowe materiały - czego chcieć więcej? W dodatku minimalizm zdecydowanie nie musi wyglądać na niedokończony lub nudny. Przy odpowiednim podejściu minimalistyczne kuchnie nadal będą pełne osobowości i stylu. Przed nami kilka rozwiązań, które pomogą wam osiągnąć ten efekt.

fototapeta cegła mur
fototapeta cegła mur

Mury pamięci

Fototapeta nr: 65550

zobacz

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Jeśli marzysz o minimalistycznym wystroju kuchni, ten tekst jest dla Ciebie. Zobaczmy teraz, jak stworzyć idealną minimalistyczną kuchnię, biorąc pod uwagę kilka istotnych czynników. Elegancka i prosta kuchnia w minimalistycznym stylu to marzenie wszystkich tych, którzy szukają funkcjonalnego i nowoczesnego designu. Idealny dla tych, którzy gubią się w zagraconych przestrzeniach i nie znoszą nieporządnych wnętrz oraz dla tych, którzy szukają kuchni nowoczesnej, a jednocześnie łatwej do utrzymania w czystości i porządku.

  • Kolory
    Podczas gdy biel i czerń to najłatwiejszy sposób na wprowadzenie minimalizmu, możesz uzyskać super elegancki i przejrzysty styl również poprzez stylizację kuchni za pomocą kolorów. Kluczową zasadą jest wybranie palety kolorów z jednym głównym odcieniem, a następnie lekkie zastosowanie drugiego odcienia w akcentach, na przykład dodając odrobinę koloru do jednego elementu lub tworząc bloki kolorów. Innym sposobem na zabawę barwami w minimalistycznym wystroju jest wybranie jednego głównego materiału i zaprojektowanie przy jego pomocy kuchni. Drewno w naturalnym wykończeniu to podstawa, jeśli myślisz o minimalistycznej kuchni, jednak niektóre materiały syntetyczne, takie jak beton, lastryko lub marmur, mogą być również świetne, chociażby na blaty kuchenne.
  • Detale
    Prawdziwy minimalistyczny diabeł tkwi w szczegółach. Mniej znaczy więcej, także w kuchni. Oznacza to zredukowanie wszystkich elementów do minimum: zamiast uchwytów lub gałek na drzwiach i szufladach rozważ drzwi ze wpustem, lub push & pull. Chcąc uzyskać idealną kuchnię w stylu minimalistycznym, rozważ dokładnie wysokość szafek, polecamy szafki na wymiar. Kolejnym szczegółem, który robi różnicę, jest na przykład rozwiązanie kwestii zajmowania przestrzeni przez drzwiczki szafek. Aby uzyskać pożądany efekt, możesz zdecydować się na fronty wsuwane do góry.
  • Urządzenia kuchenne
    Bardzo często miłośnicy minimalistycznej kuchni uważają, że wszystko, w tym urządzenia AGD, musi być ukryte. To nie jest prawda. Pozostawienie urządzeń na widoku może być bardzo funkcjonalne, a dobierając odpowiednie modele nawet piękne. W rzeczywistości, wybierając urządzenia o prostych i nowoczesnych liniach, można je zostawić na widoku nawet w najbardziej minimalistycznej kuchni. Oznacza to, że nie ma potrzeby umieszczania piekarnika pod blatem, aby go ukryć. Nawet okap może stać się pięknym elementem jeśli będzie estetyczny.

ściana nad blatem w kuchni
obraz na szkle plaza

Letnie wspomnienia [Glass]

Obraz na szkle akrylowym nr: 107099

zobacz

Minimalistyczna kuchnia z salonem

Minimalistyczne kuchnie są fajne, ponieważ można je również łatwo zintegrować z przestrzenią mieszkalną. To główny powód, dla którego takie kuchnie są obecnie jednym z ulubionych rozwiązań we współczesnych domach. Ciekawą opcją może być minimalistyczna kuchnia z salonem jako całość lub okno w stylu industrialnym umieszczone w ściance działowej o pełnej wysokości.

Kuchnia minimalistyczna nowoczesna

Ograniczanie przestrzeni do gotowania nie ma nic wspólnego z ubogim stylem lub brakiem funkcjonalności. W naszym przekonaniu chodzi o stworzenie skromnej i uporządkowanej przestrzeni z niezbędnymi urządzeniami. Z tej właśnie kombinacji wyrasta styl minimalny. Czyste linie i nowoczesne akcenty definiują minimalistyczną przestrzeń do gotowania. Szare blaty kwarcowe i proste białe panele dodają spokoju. Owalne meble kuchenne z tworzywa sztucznego i fototapeta 3D przedstawiająca figury geometryczne może nadać kuchni nowoczesnego, nieco futurystycznego charakteru. W niektórych przestrzeniach trik do stworzenia schludnej i uporządkowanej kuchni polega na ogromnej ilości miejsca do przechowywania, zamkniętego w szafkach z gładkim frontem.

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Spędzamy w nim dużo czasu, bo to tutaj przygotowujemy pożywne codzienne posiłki i specjały, których przygotowanie często wymaga czasu i odpowiedniego zaangażowania. Jednak funkcja kuchni nie sprawdza się tylko do miejsca, w którym przygotowujemy posiłki, w niej rozmawiamy, odpoczywamy i po prostu miło spędzamy czas. Dlatego w minimalistycznej kuchni ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale i atmosfera a przepisów na stylową kuchnię jest wiele. Kuchnia minimalistyczna jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań.

Obrazy na szkle polecane do kuchni