tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Dekorowanie pokoju dziecięcego jest zawsze wyjątkowym momentem. Cieszymy się, że dziecko przyjdzie na świat i chcemy zapewnić mu jak najpiękniejszą i wygodną przestrzeń do życia. A kiedy nasza pociecha doczeka się rodzeństwa, organizując pokój dla dwójki dzieci, pragniemy, by każde z nich czuło się w domu i w rodzinie tak samo dobrze. Nawet pośród tak dużej radości, jaką bez wątpienia jest aranżowanie pokoju dziecięcego, zdarza się, że czujemy frustrację, bo nie do końca udaje nam się osiągnąć zamierzone cele. Nic dziwnego, aranżacja pokoju dla dwójki dzieci nie jest niczym prostym, zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu. Rodzina się powiększa, a metraż pozostaje bez zmian. Przedstawiamy wskazówki dekoratorskie jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci.

Mały pokój dziecięcy dla dwójki

Jeśli masz małe dzieci, wiesz, że nie jest łatwo pomieścić w tym samym pokoju wszystkie ich rzeczy: nigdy nie ma miejsca, za to zawsze jest bałagan, a wrażenie jest takie, że bez względu na to, jak bardzo się starasz, nawet przy dobrym ustawieniu mebli, nic nie wydaje się zorganizowane. Rozmieszczenie mebli i uporządkowanie przedmiotów to osobna kwestia, do której dochodzi jeszcze funkcja estetyczna: chcemy, żeby dzieciaki mieszkały w miejscu wygodnym, ale też pięknym i oryginalnym. Dlatego urządzając mały pokój dziecięcy dla dwójki, zainwestuj w dekoracje, które nie zajmują tak potrzebnej wolnej przestrzeni! Nie będą potrzebne wyjątkowe meble lub efektowne konstrukcje, warto skupić się na detalach. Bez względu na to, czy dekorujemy mały pokój dla dwóch chłopców, sypialnie dwóch dziewczynek, czy pokój dla dziewczynki i chłopca razem, to kolorowa pościel, spersonalizowane narzuty na łóżko, zasłony okienne z nadrukiem, czy obrazy na krośnie i kolorowe plakaty w ramkach będą dobrym wyborem. Takie dodatki nie zajmują miejsca, a jeden drobny szczegół pomoże wprowadzić lepszą atmosferę do otoczenia.

pokój dla dwójki dzieci
fototapeta rakieta

Rakieta w chmurach

Fototapeta nr: 118591

zobacz
fototapeta dla dzieci kwiaty

Wesoła łąka

Fototapeta nr: 60854

zobacz

Wąski pokój dla dwójki dzieci

W organizacji i dekoracji pokoju wszystko zależy od układu i możliwości aranżacyjnych danego pomieszczenia. Wąski pokój dla dwójki dzieci to problem wielu współczesnych mieszkań. Aby taki pokój zapewniał każdemu wrażenie własnego kąta, trzeba wydzielić indywidualną przestrzeń dla każdego z dzieci. Niestety, w wąskim pomieszczeniu nie możemy podzielić pokoju przy pomocy masywnych mebli czy nawet zasłon. Dlatego nie zapominajmy o tym, że pokój posiada ściany! Zazwyczaj przeznaczamy je do celów dekoracyjnych: wieszania zdjęć, obrazów, plakatów lub do przymocowywania półek, lecz skoro mówimy o wydzielaniu stref dla rodzeństwa, warto pomalować ścianę na dwa różne kolory, by zaznaczyć dwie osobne strefy. Kolor jest świetnym narzędziem do wydzielania przestrzeni w wąskich pomieszczeniach. Innym, ale równie dobrym sposobem, jest tapeta lub fototapeta. Mały pokój dla dwóch dziewczynek mogą ozdobić dwie delikatne tapety w rolce z tej samej pastelowej palety, ale w dwóch różnych kolorach. Natomiast pokój dwóch chłopców mogą wizualnie przedzielać dwie fototapety z ulubionymi motywami dzieci: sportowymi, z dinozaurami, czy tematami kosmicznymi.

Pokój dla dwóch chłopców

W dzisiejszych czasach wielu braci musi dzielić pokój, co może utrudniać jego dekorowanie. Można przedzielić pokój wizualnie za pomocą kolorów lub tapet, lecz żeby utrzymać dekorację przez dłuższy czas, można też postarać się stworzyć wnętrze ponadczasowe. Nowoczesny pokój dla dwóch chłopców może być utrzymany w modnych szarych odcieniach, z akcentami bieli, czerni lub błękitu, do których dobieramy naturalne i neutralne materiały, takie jak drewno. Wiadomo, że mali chłopcy są często bardzo aktywni, ale bywają rozkojarzeni i mogą mieć problemy z zachowaniem uwagi. Symetria to ważny szczegół dla zachowania harmonii we wspólnym pokoju. I może być obecna na różne sposoby. W pokoju dwóch chłopców każdy powinien mieć więc swój własny zdefiniowany kącik do nauki z biurkiem, nad którym możemy powiesić jednakowego rozmiaru obrazy na korku do przypinania notatek ze szkoły albo plakaty w jednakowych ramkach. Każdy z braci powinien móc wybrać motywy dekoracyjne, np. z odniesieniami do ich ulubionych superbohaterów, sportów, czy po prostu trafiające w indywidualny gust. Każde dziecko posiada upodobania estetyczne, dlatego warto pytać nasze pociechy o zdanie, także przy wyborze dekoracji.

Pokój dla dwóch dziewczynek

Znalezienie odpowiednich kolorów i idealnych elementów dekoracyjnych, które zadowolą dwie osoby - a tym bardziej dwie dziewczynki - nie zawsze jest łatwe. Kiedy urządzamy pokój dwóch dziewczynek, może pojawić się problem związany z podziałem przestrzeni poprzez kolor. Zapytajmy siostry, jakie kolory najbardziej lubią i starajmy się je połączyć w harmonijną i uniwersalną całość. Jeśli na tapecie na ścianach używamy różu, preferowanego przez jedną z sióstr, to na zasłonach, meblach czy dywanie użyjmy zieleni, błękitu, lila lub bieli, czy innego koloru preferowanego przez drugą siostrę. Możemy też postawić na jedną, wielkoformatową fototapetę do pokoju dziecięcego, ale wyznaczyć miejsce dla każdej z dziewczynek personalizując przestrzeń do spania.

Pokój dla dziewczynki i chłopca razem

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci? Ta wątpliwość pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy pokój jest dzielony między chłopca i dziewczynkę. Powinniśmy znaleźć paletę kolorów, którą oboje tolerują, a także porozmawiać o zainteresowaniach i upodobaniach każdego z dzieci. Takie informacje mogą być punktem wyjścia do zaproponowania dialogu między rodzeństwem i odnalezienia odpowiednich akcesoriów. Jeżeli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, warto zainwestować w parawan, czyli przenośną ściankę działową, która oprócz dekoracyjnego wyglądu, zapewni rodzeństwu tak bardzo potrzebną prywatność. Jeśli pokój dla dziewczynki i chłopca razem jest niewielki, zadbajmy o wyraźne zaakcentowanie przestrzeni osobistej. Na ścianie wzdłuż łóżka chłopca połóżmy fototapetę ze zdecydowaną grafiką, a łóżko dziewczynki otoczmy baldachimem, ozdabiając ścianę po boku galerią plakatów lub obrazów w ramie.

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci? Jeśli szukasz dobrych rozwiązań, możesz zainspirować się pomysłami na małe pokoje dla rodzeństwa, które pozwolą ci w wyborze odpowiednich dekoracji.

Następny artykuł: