tysiące produktów
wysoka jakość
łatwy montaż
program lojalnościowy

Jeśli pomysł zaprojektowania pokoju dla chłopców przywołuje Ci na myśl jedynie jaskrawe, neonowe barwy i pościel z superbohaterami, mamy sugestię: zapomnij na chwilę, co myślisz o tworzeniu pokoju dla swojego dziecka. Chociaż łatwo jest uprościć swój pomysł na pokój dziecięcy, wszak dla dzieci najbardziej liczy się to proste, kolorowe i co daje frajdę, istnieje sporo sposobów na to, jak urządzić pokój dla chłopca tak, aby pogodzić młodzieńcze fantazje z odrobiną estetyki. Aranżacja pokoju dla chłopca i zabawki, którymi wspólnie zapełnicie pokój, może być tak estetyczna, jak tylko sobie wymarzysz.

Jak urządzić pokój chłopca?

Mimo, że stylisyka z pewnością nie jest priorytetem dla dziecka, nikt nie powiedział przecież, że pokoje dla chłopców nie mogą wyglądać efektownie. Wybraliśmy kilka ulubionych pomysłów, schematów i wskazówek dotyczących sypialni chłopców, które świetnie wyglądają, a jednocześnie pozostają praktyczne. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć pokój ze przestrzenią do zabaw lub zrobić aranżacyjne przejście od pokoju dziecka do pokoju nastolatka, z pewnością znajdziesz coś, co rozbudzi Twoją pomysłowość.

aranżacja pokoju dla chłopca
obraz domalowania po numerach dinozaury

Świat dinozaurów

Malowanie po numerach nr: 125776

zobacz

Ozdoby do pokoju chłopca

Niezależnie od wieku dzieci, dobrym pomysłem jest powieszenie obrazków na ścianie na odpowiedniej wysokości, aby mieli do nich dostęp. Pozwól, by były to ich własne prace, takie jak malowanki po numerach na płótnie, gotowe do zawieszenia lub obrazki z motywami roślin, zwierząt i pochodzącymi z otaczającego dzieci świata, w dziecięcym wydaniu. Takie ozdoby do pokoju chłopca pozwolą wam stworzyć dla niego bardzo osobistą i oswojoną przestrzeń, w której będzie się czuł doskonale. Naklejki ścienne to świetne i niekosztowne dekoracje pokoju chłopca, wzbogacające aranżację. Są idealne zwłaszcza, jeśli mieszkamy w wynajętym domu, lecz również, kiedy nasze pociechy są okresie pośrednim, między dzieciństwem i dorastaniem. W jednej chwili mają obsesję na punkcie misiów i rybek, a potem chcą na ścianie projektu w stylu Banksy'ego. Rozwiązaniem może być prosta zmiana naklejki.

aranżacja pokoju dla chłopca
obraz piłka nożna

Kolorowy sport (Piłka nożna)

Obraz na płótnie nr: 97999

zobacz

Pokój chłopięcy - inspiracje i pomysły na aranżację

Jeżeli dwójka chłopaków dzieli ze sobą pokój, warto zainwestować w łóżka piętrowe zamiast w pojedyncze. Zajmą znacznie mniej miejsca, więc pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne, a przestrzeń będzie bardziej elastyczna. Oznacza to również więcej miejsca dla najmłodszych na przygody z zabawkami na podłodze, co jest bardzo przydatne, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca w domu na pokój zabaw. Pomyśl o tematycznym schemacie, aby zbudować odpowiedni charakter. Ściany z zabawnymi tapetami w motywy zwierzęce dla dzieci to świetny sposób na ożywienie wyglądu pokoju (na pewno będą hitem wśród dzieci). Wesoła tapeta z motywem dinozaura, kotów lub tygrysków jest punktem wyjścia do świetnego schematu, wspólnego dla pościeli i wystroju z materiałów i tkanin.
Aranżacja pokoju chłopca dziecka nie zawsze musi być jaskrawo kolorowa lub biała - zaakcentuj ciemne i nastrojowe odcienie, aby uzyskać efektowny wygląd, który doda głębi. Ten monochromatyczny schemat można dopełnić mnóstwem wzorów i faktur, aby wzbogacić przestrzeń, a zabawki i aktywność dziecka idealnie wypełnią przestrzeń w takim pełnym charakteru i osobowości pokoju.

aranżacja pokoju dla chłopca
fototapeta statki kosmiczne

Statki kosmiczne

Fototapeta nr: 61213

zobacz

Dekoracje do pokoju chłopca

Aby uzyskać spójny wystrój pokoju dla chłopca, rozciągnij motyw ścienny na pościel, akcesoria i dekoracje do pokoju chłopca. Wzory zwierząt, gwiazdy i proste kształty w monochromatycznych odcieniach są uniwersalne i powinny być odpowiednie dla dzieci w różnym wieku.Umeblowanie takie jak bujane krzesło z puszystą poduszką ze wzorem zgodnym ze schematem pokoju to idealne miejsce do przytulnego spędzania czasu, gdy czytasz swojemu dziecku historię lub po prostu spędzasz z nim czas. Jeżeli tapetowanie całych ścian to dekoracja pokoju chłopca, która jest niekoniecznie w twoim stylu, ale wiesz jakie wrażenie może wywrzeć na twoim dziecku lub jego kolegach mocny akcent, wybierz fototapetę. Motyw fantastyki, bajkowych stworzeń lub przyrody będzie doskonałą przewodnią dekoracją w wystroju całego pokoju. Wielobarwna mapa świata będzie wzbudzać w dziecku ciekawość i wyobraźnię przez długie lata. Fototapeta jest również samodzielnym elementem dekoracyjnym, oddziałuje wizualnie na dużą część pokoju, jeżeli jest odpowiednio eksponowana. Teraz wystarczy jedynie dobrać fototapetę do zainteresowań i pasji swojego dziecka.
Oto kilka pomysłów na to, jak zamienić pokój dziecięcy w krainę przygód, gdzie coś ciekawego można spotkać w każdym kącie. Krótko podsumowując:

  • gotowe do zawieszenia malowanki po numerach
  • naklejki ścienne
  • zamiana łóżek klasycznych na łóżka piętrowe
  • tematyczny schemat obejmujący tapety, naklejki i elementy wyposażenia (dinozaury, natura, zwierzęta, nauka)
  • gra ciemnych i jasnych odcieni tych samych barw, monochromatyczność dająca nastrój

Nie zawsze jednak chodzi o treść. Jeżeli chodzi o aranżację pokoju chłopca, bardzo istotna jest również forma. A to ze względu na bardzo dynamicznie rozwijający się charakter dziecka i jego postępującą dojrzałość. Forma musi więc być łatwo dopasowywana. Przewagę mają tu elementy wystroju, które są albo bardzo uniwersalne, albo takie, które można łatwo zastąpić. Pokój chłopięcy, inspiracje do jego wystroju powinny więc za tym nadążyć. Naklejki z misiami z pewnością ustąpią miejsca plakatom z piłkarzami lub ulubionym zespołem muzycznym a do chłopięcego pokoju wprowadzi się biurko lub biurka. Cykl rodzinnego życia nie zatrzymuje się nigdy, ale dzięki temu właśnie można go w pełni doświadczyć. My tymczasem nadamy mu najpiękniejsze tło.

aranżacja pokoju dla chłopca
tapeta dinozaury

Dinozaury

Tapeta nr: 108063

zobacz

Sypialnia chłopca to idealne miejsce do uwolnienia kreatywności i zaprezentowania swojej wyjątkowej osobowości. Istnieje wiele różnych rodzajów dekoracji, które można zastosować w sypialni chłopca. Jeśli potrzebujesz inspiracji do pokoju syna, nasze pomysły na pokój dziecięcy z pewnością będą pomocne.